Všechno, nebo nic. Dembélému se riskantní hra vyplácí a také proto jsou letos v Evropě lepší jen De Bruyne a Messi

Vytěžit z jedenácti zápasů devět výher, mít skvělé 28:4 a nevést ligu? To se může stát jen Barceloně. Byť Real inkasoval hned o pět branek více, bodově byl k tomuto datu ještě suverénnější.

Všechno, nebo nic. Dembélému se riskantní hra vyplácí a také proto jsou letos v Evropě lepší jen De Bruyne a Messi

Xavim řízené katalánské mužstvo ze Spotify Camp Nou ale šlape a důkazem budiž i dva poslední suverénní triumfy s Villarrealem (3:0) a Athleticem Bilbao (4:0).

U posledního tříbodového zisku byl hráčem utkání pětadvacetiletý francouzský křídelník s historií v Rennes i Borussii Dortmund Ousmane Dembélé.

Podílel se totiž na všech čtyřech barcelonských brankách - jednu vstřelil sám a zbývající tři připravil svým spoluhráčům Sergi Robertovi, Robertu Lewandowskému a Ferranu Torresovi.

V tomto ročníku LaLigy se prezentovali třemi gólovými asistencemi pouze Dembélé a Joao Félix z Atlétika Madrid.

Barcelonský rychlík se navíc stal prvním hráčem Barcy od prosince 2019 a výkonu Luise Suáreze, který v jednom utkání dokázal připravit tři asistence a navíc sám skóroval.

Z osmi startů v základní sestavě již vytěžil 8 "kanadských bodů" (3 trefy a 5 přihrávek), což vůbec není špatné a hlavní trenér šestadvacetinásobného šampiona LaLigy Xavi ho proto chválil...

"Byl rozdílovým hráčem. Mimo jiné také proto, že riskoval a hrál ve stylu vše, nebo nic. V posledních třech zápasech vyšel naprázdno, takže měl speciální motivaci vše prolomit. My trenéři víme, že umí předvádět takové výkony," pronesl na webu fcbarcelona.com někdejší věhlasný špílmachr.

Aktuálně je z Dembélého nejlepší asistent celé Primera División, když má za sebou nejen kolegu Lewandowského, ale i Merina či Rodryga.

V kalendářním roce 2022 mu mimochodem mezi nejlepšími asistenty v celé Evropě patří třetí pozice s osmnácti přesnými vybídnutími. Lepší jsou v tomto směru pouze Kevin de Bruyne (23) a Lionel Messi (20).

Nejlepší asistenti LaLigy po jedenáctém kole:

  1. O. Dembélé (Barcelona) - 5
    2. R. Lewandowski (Barcelona) - 4
    2. Mikel Merino (San Sebastian - 4
    2. Rodrygo (Real) - 4

 

Emery se po třech letech znovu vrací do Premier League. Kolik milionů eur však musí Aston Villa dát Villarrealu?