Iniesta nevyloučil návrat do Barcelony. Současným hráčům bych ale nedokázal konkurovat, dodal

Jedna z největších legend Barcelony se na Camp Nou rozloučila po sezoně 2017/18, odkud zamířila do japonského Kobe, kde odehrála již pátou sezonu. Andrés Iniesta, někdejší dlouholetý špílmachr španělské reprezentace, svoji budoucnost vidí spojenou pouze s Blaungranas, nikoliv však v roli hráče.

Iniesta nevyloučil návrat do Barcelony. Současným hráčům bych ale nedokázal konkurovat, dodal

Iniesta opustil Barcelonu ve 34 letech. „Můj čas tam skončil. Nechtěl jsem proti tomuto klubu hrát, proto jsem se musel přestěhovat do Japonska. Za Barcelonu musíte ze sebe odevzdat 200 až 300 procent, cítil jsem, že to už nedokážu udělat, a tak jsem se rozhodl odejít,“ vrátil s v rozhovoru pro The Wild Project Iniesta na webu goal.com ke svému konci v katalánském velkoklubu.

Španělský záložník by se do Katalánska rád vrátil. „Jako hráč Barcelony jsem už skončil. Je nemožné, abych dokázal konkurovat současným hráčům, jsou mladí a fyzicky velmi silní,“ dodal s pokorou.

„Chci se do Barcelony vrátit jako trenér nebo jako sportovní ředitel. Nicméně se v první řadě musím dovzdělat v různých oblastech,“ pokračoval mistr světa z roku 2010.

Pro současného trenéra Barcy a bývalého spoluhráče Xaviho má slova chvály. „To, co se stalo v této sezoně, je jako zázrak. Xavi má kolem sebe skvělý tým, jeho působení na lavičce Barcelony klubu pomůže,“ má jasno osmatřicetiletý Iniesta, jehož slova zveřejnil portál goal.com.