Ke sparťanům promlouvali v kabině po šíleném prvním dějství i naštvaní Sivok s Rosickým...

Hlavní trenér Sparty Brian Priske přiznal, že prvních pětačtyřicet minut v derby se Slavií (0:4) bylo strašných. I tak si ale myslí, že je jeho současný kádr z Letné v konfrontaci s ligovou špičkou konkurenceschopný.

Ke sparťanům promlouvali v kabině po šíleném prvním dějství i naštvaní Sivok s Rosickým...

O tom, co říkali v kabině po hororovém prvním dějství funkcionáři Tomáš Sivok s Tomášem Rosickým, veřejně hovořit nechtěl, ale není těžké uhádnout, že mnoho pozitiv nezaznělo.

"Nebudu vám říkat, co konkrétně říkali. Jedná se ale o normální proceduru. Oba se pohybují v kabině, jak před zápasem, během zápasu, tak po zápase. Stejně jako na příklad po zápase v Brně. Vždy si spolu vyměňujeme názory. Stejně jako všichni ostatní v šatně byli naštvaní, protože jsou také jen lidé. Pro nikoho současná situace není jednoduchá. Jsme tu od toho abychom vyhrávali, což se nám nepodařilo. Nejvíc mě mrzí to, co jsme způsobili naším fanouškům a že jsme ztratili část důvěry některých nich. Tu snad budeme moci postupně získávat zpět a příležitost budeme mít hned příští týden proti Slovácku," pronesl stránkami sparta.cz citovaný dánský odborník.

I když jeho mužstvo nezvládlo již druhou mezní situaci (tou první bylo překvapivé vyřazení z Konferenční ligy), v létě nastolené cestě pořád věří a zatím z ní nehodlá ustupovat...

"Jsem si stoprocentně jistý, že jdeme po správné cestě. Je pravda, že jsme prohráli bitvu, bolí to. Je to strašné. Máme před sebou dlouhou cestu. Vidím hráče každý den v tréninku a vím, čeho jsou schopní. Proto vím, že cesta je správná. Víme ale, že jsme nyní zklamali hodně lidí. Víme, že fanoušci jsou zklamaní. Musíme přijmout jejich kritiku a plnou odpovědnost za tenhle výkon a výsledek. Odpovědnost je na týmu i na mně. Je to moje zodpovědnost. Já se jí nezříkám. Znovu ale říkám, že jsem přesvědčený, že jsme na správné cestě. Neprohráli jsme 12 zápasů v řadě. Teď je ale potřeba říct, že jsem nespokojený a že musíme být nespokojení. Musíme vyžadovat sami od sebe víc a vyžadovat víc jeden od druhého. Nemůžeme akceptovat, že Slavia je lepší a že nás 45 minut přehrává takovým způsobem," přidal.

To, že by byla sparťanská hra pro soupeře až příliš čitelná, pětačtyřicetiletý stratég odmítá a obhajuje to nedávnou úspěšnou šňůrou a údajným zlepšováním. Za vše prý mohla skutečnost, že domácí hosty předčili po fyzické stránce.

"Máme připraveno vícero scénářů, což jsme potvrdili i v minulých utkáních, kdy jsme stříleli mnoho branek a ukazovali jsme, že se zlepšujeme. Neděle byla ve všech ohledech pod naši úroveň, což nebylo způsobené taktickým záměrem. Neznamená to tedy, že nejsme na správné cestě. Když darujete soupeři branky tak, jako jsme darovali my, tak vše vypadá špatně. Zásadním problémem bylo, že jsme předvedli výkon, který byl hluboce pod naše možnosti, prohrávali jsme souboje a neměli druhé míče. Když vás soupeř předčí fyzicky, tak se pak těžko hraje fotbal," přiznal bývalý šéf Midtjyllandu nebo Antverp.

Důležití utkání Spartě jednoduše nevycházejí. Co může týmu nyní třetímu týmu tabulky chybět? Například zápasy s Vikingem a Baníkem prý měla Sparta vyhrát, výsledky neodpovídaly předvedené hře...

"Teď jsme ale branky soupeři darovali. První gól nebyla ani šance, ale námi darovaná branka. Pak zakládáme protiútok, vše je připravené, ale ztratíme u vlastní šestnáctky balón. K naplnění potenciálu nám nejvíce chybí určitá individuální odpovědnost. Samozřejmě ze všeho nejvíc je to moje odpovědnost. Potřebujeme ale umět převzít individuálně iniciativu ve chvílích, kdy se nám nedaří. Každý hráč se k tomu musí postavit stejně jako náš poslední soupeř, vyhrávat osobní souboje a aktivně získávat druhé míče. Hráči se zkrátka musí zlepšovat v kritických momentech, kdy se týmu nedaří," nastínil možný scénář za lepší Spartou Priske.

Jaké důsledky pak z těžké nedělní prohry trenér dvanáctinásobného mistra Česka vyvodí? Vedoucí Plzeň má na Spartu náskok devíti bodů a pokud zvládne odložený souboj se Zbrojovkou, odstup bude dokonce dvanáctibodový.

"Ztratili jsme víru některých fanoušků. Já jako kouč k tomu přistupuji tak, že jsem nespokojený s výkonem. Sednu si k tomu utkání a vyhodnotím ho. Uvidím ho na videu znovu, vyhodnotím ho s hráči. Řeknu jim, co si představuji, co si nepředstavuji, co chci a co nechci vidět. Je mojí prací pomoct týmu a hráčům k lepším výkonům už v dalším zápase," uzavřel Priske.

Na přelomu října a listopadu čekají Kováře, Sadílka, Kuchtu a spol. střety se Slováckem (doma) a Viktorií (venku). Pokud by nedošlo ke zlepšení ani v těchto šlágrech, s Priskeho pozicí by to mohlo mohutně zatřást.