Guardiola reaguje na drsnou Kloppovu kritiku: Peníze nejsou vše, a navíc tolik neutrácíme

Jurgen Klopp to nedávno pořádně rozjel. Osočil tři kluby, konkrétně Manchester City, Newcastle United a PSG, že svými „ropnými penězi“ ničí fotbal. Na takto silnou a cílenou kritiku se ovšem nemohl dívat Pep Guardiola, který se bránil hned několika argumenty.

Guardiola reaguje na drsnou Kloppovu kritiku: Peníze nejsou vše, a navíc tolik neutrácíme

Manchester City a PSG jsou dva týmy, které jsou v tom fanouškovském světě označovány za „ropné“. Je to tím, že mají bohaté saúdské vlastníky a ti svému mužstvu na vrchol dopomohli velmi vysokými investicemi.

Kritika týkající se ropných peněz dodnes neutichla, ba naopak se stále stupňuje. Podle trenéra Liverpoolu Jurgena Kloppa dělají tyto týmy fotbal neudržitelným a nevyrovnaným. Komu se nedostává takové velké a pravidelné finanční podpory, ten se saúdskými vlastníky fotbalových klubů nedokáže držet krok. Tady už musel ale takový Pep Guardiola reagovat.

„Neustále je nám vyčítáno, že utrácíme hodně peněz. Chápu, že pokud je někdo úspěšný, leží těm druhým v žaludku, ale už nechápu, že nikdo nedokáže pochválit tvrdou práci a koncepci. Protože my skutečně nemáme neomezeně hlubokou kapsu a ani neutrácíme více jak naše konkurence. Jsme úspěšní, protože víme, co děláme,“ vysvětloval šéf lavičky loňského mistra Premier League v reportáži pro Sky Sports.

„Jediný rozdíl je v tom, že dnes hráči stojí více peněz, než stáli před deseti či dvaceti lety. Podívejte se, kolik utratila Chelsea a kolik Manchester United. Ti za posledních deset let utratili dokonce více než my a nepřijde mi, že hrají nejlepší fotbal na světě. Nebo snad ano?“ ptal se Guardiola pod jistým a viditelným náporem emocí.

„Tím se ale nechci opírat do jejich struktury, ale tady aspoň vidíte, že fotbal není o penězích. My už jen nakupujeme proto, abychom vhodně doplňovali. A nejedná se o žádné drastické částky, protože nemáme neomezený rozpočet. Vy ty hráče musíte sami posouvat, zlepšovat a zasazovat do vlastního stylu. Kolikrát je to běh na dlouhou trať. Zase tak snadné to není,“ doplnil Guardiola. Vyzdvihl tak svoje vlastní dovednosti.