City vyhrálo. Na druhém místě jsme měli… Co odtajnil o přestupu svého syna Haalandův otec Alf Inge?

V létě zřejmě nebyl sledovanější přestup (zvlášť když Mbappé nakonec zůstal v PSG) než rozhodování, kam namíří své kroky norský superstřelec Erling Haaland.   

City vyhrálo. Na druhém místě jsme měli… Co odtajnil o přestupu svého syna Haalandův otec Alf Inge?

Norský supertalent Erling Haaland v létě přestoupil z Borussie Dortmund do Manchesteru City, který za jeho služby zaplatil výkupní klauzuli ve výši 60 milionů eur. A sázka se to ukazuje být naprosto správná. Talentovaný kanonýr v prvních sedmi zápasech Premier League nastřílel jedenáct gólů, čímž pomohl City na špici tabulky a třeba v pořadí střelců utekl Kaneovi a spol. hned na začátku o parník. I proto Brity extrémně zajímá, jak nuance tento úspěšný přestup provázeli.

A právě na toto téma se rozhovořil jeho otec (a bývalý profesionální fotbalista s minulostí v Premier League) Alf Inge v rozhovoru pro deník The Times. A ohledně jeho přestupu prozradil, že se opravdu byly v osudí i Real Madrid nebo Bayern Mnichov. "Erling si chce vyzkoušet své schopnosti v každé lize. Může hrát ve všech ligách tři až čtyři roky. Dva a půl roku byl v Německu, takže Španělsko, Itálie a Francie mohou následovat Anglii," popsal novinářům Alf Inge Haaland..

"V našem žebříčku byl Manchester City na prvním místě. Druhý skončil Bayern Mnchov a třetí Real Madrid. PSG se umístilo na čtvrtém místě. Chtěli jsme tým, který opravdu potřebuje útočníka. V Realu tomu tak při pohledu na Benzemu nebylo. Přemýšleli jsme, jestli podepíšou Kyliana Mbappého, ale City v tomhle mělo nejvíc bodů," specifikoval pak bývalý tvrdý záložník kritéria, podle kterých vybírali další destinaci. První výsledky zatím naznačují, že se jim výběr opravdu povedl, což?