Cádiz v nastavení vykradl Valladolid, Mallorca obrala Almeíru a tři body slaví i Barcelona

Po pátečním vítězství Cádizu na hřišti Valladolidu se v sobotu naplno rozjíždí šesté kolo španělské LaLigy. Ta má na programu v sobotu čtyři utkání, z nichž byl bezesporu asi největším lákadlem zápas domácí Barcelony s Elche. A katalánský velkoklub svůj duel zvládl.

Real Valladolid – Cádiz FC, 0:1, 90+3. Negredo

Velmi vyrovnané utkání, které více jak devadesát minut vypadalo na bezbrankovou remízu, nakonec strhli hosté z Cádizu v zisk tří bodů minutu před vypršením nastaveného času. Utkání by přitom více vyhovovala remíza, ke které to celou dobu směřovalo. Během první půle si ani jeden z celků nevypracoval žádnou pořádnou šanci. Ve druhé půli měli o něco více ze hry domácí fotbalisté Valladolidu, kteří ale díky mizerné koncovce nebyli schopni dát gól. A tak až v samotném závěru, kdy už nebyl čas na změnu, přišel trest pro domácí tým. Zaldúa nacentroval do vápna a Álvaru Negredovi se balon odrazil od kopačky přesně do branky. Hosté se tak radují z prvního vítězství v sezóně.

RCD Mallorca – UD Almería, 1:0, 25. Maffeo

Vyrovnané utkání mezi Mallorkou a Almerií rozhodla jediná šance v prvním poločase. V pětadvacáté minutě se povedlo skórovat Pablo Maffeovi. Almería sice po přestávce zvýšila snahu a snažila se vyrovnat, ale pořádnou šanci si její fotbalisté nevytvořili. Mallorca tak v klidu ubránila nejtěsnější vedení a slaví tři body.

FC Barcelona - Elche CF, 3:0, 34. a 48. Lewandowski, 41. Depay

Barcelona se dobře oklepala z porážky na Bayernu a zvládla domácí duel šapnělské ligy s Elche. Díky třem bodům se tak katalánský klub posouvá do čela tabulky a naopak Elche je i nadále přikována na dně španělské LaLigy. Lví podíl na třech bodech má, tak trochu podle očekávání, polský ostrostřelec Rober Lewandowski, který zařídil dvě branky ze tří. Po třetím gólu polského ostrostřelce tempo zápasu opadlo a zápas se již jen dohrál.

Valencia CF - Real Club Celta de Vigo, 3:0, 37. Castillejo, 82. André, 90+3. Almeida

Jasné a zasloužené vítězství si připisují fotbalisté Valencie z utkání s Celtou de Vigo. Valencia si získala vedení již v prvním poločase a ve druhém si ho už jen a pouze navýšila. K tomu jí pomohl důležitý okamžik, který se odehrál v 59. minutě, kdy hostující Cervi zajel do Correii a za faul vyfasoval červenou kartu. Domácí celek využil půlhodinovou přesilovku hned ve dvě branky. Valencia tak po vítězství povýšila na osmé místo za svých devět bodů, Celta Vigo je toho času třináctá s body sedmi.

Athletic Bilbao - Rayo Vallecano, 3:2, 14. I. Williams, 28. Sancet, 33. N. Williams – 5. Trejo, 80. Falcao

Bilbao potvrdil výborný vstup do letošní sezóny i v domácím utkání proti Vallecanu, které v zajímavém utkání porazil 3:2. Tři body pro domácí celek se tedy logicky nerodily lehce. Zejména první poločas byl bohatý na góly - padly v něm totiž hned čtyři. Do vedení se jako první dostali hosté z Vallecana, ale domácí následujícími třemi góly zcela překlopili misky vah na svou stranu. Vallecano ovšem ve druhém poločase výrazně zlepšilo hru. Nejprve padl gól z ofsajdu, který logicky neplatil. V osmdesáté minutě se však podařilo utkání ještě zdramatizovat brankou na 2:3 z pohledu hostí. I přes velké úsilí v závěru utkání už se ale fotbalistům Vallecana vyrovnat nepovedlo. Bilbao si vítězstvím polepšilo na třináct bodů, což jej posílá na průběžné třetí místo neúplné tabulky. Vallecano zůstalo se ziskem sedmi bodů na jedenáctém místě.

Osasuna – Getafe 0:2
Branky: 30. J. Iglesias (Mayoral), 76. G. Álvarez (Duarte)

Villarreal – Sevilla 1:1
Branky: 51. Baena – 8. Ó. Torres (Isco)

Real Betis – Girona 2:1
Branky: 15. B. Iglesias (pen.), 71. B. Iglesias – 7. A. Martínez (Gutiérrez)

Real Sociedad – Espanyol 2:1
Branky: 17. Sörloth (Kubo), 29. Méndez (Merino) – 19. Expósito (Darder)