Milánské derby ovládlo AC, Juventus bere pouze bod z půdy Fiorentiny. Bergamo se vrátilo do čela

Páté kolo italské nejvyšší soutěže odstartoval v sobotu odpoledne Juventus, který zavítal na půdu Fiorentiny. Stará dáma se dostala poměrně rychle do vedení po trefě Milika, ale v první půli dokázal stav srovnat Kouamé. Druhý poločas již další změnu skóre nenabídl, proto se oba celky rozešly smírně 1:1. Bergamo se pak díky pondělní dohrávce vrátila zpět do čela italské soutěže.

Milánské derby dopadlo lépe pro AC, ačkoliv ani Inter se předvedenou hrou nemá rozhodně za co stydět. Atraktivní podívanou střelecky otevřel Brozovič, ale poté úřadoval portugalský talent Leao. Ten obstaral dvě trefy a připsal si také asistenci při gólu Girouda. Střídající Džeko ještě utkání zdramatizoval, ale i tak tři body nakonec urvalo AC.

Zaslouženou remízou skončilo utkání mezi Spezií a Bolognou. V prvním poločase se do vedení dostali hosté po brance Arnautoviče. Domácí Spezia stihla vsítit gól do kabin. Druhý poločas se odehrál ve stejném duchu, jen s tím rozdílem, že do vedení se dostali domácí po ukázkovém vlastenci.

V pondělní dohrávce porazila Atalanta Bergamo Monzu dvoubrankovým rozdílem, díky čemuž se vrátila na první místo Serie A. Vítězství Bergama se však nerodilo úplně lehce a hosté se dikázali prosadit až ve druhé části druhého poločasu. V soboji loňských nováčků mezi Salernitanou a Empoli padly hned čtyři góly. Oba celky se dokázaly dostat do vedení, ale oba o něj přišly.

V posledním utkání mezi Turínem a Lecce padla už jen jedna branka. Ta byla v závěru první půle ze strany domácího Turína. Více branek již v bojovném utkání nepadlo, a tak se domácí Turín díky třem bodům posunul na šestou příčku Serie A. Český stoper v barvách vítězného celku David Zima odseděl celé utkání pouze na lavičce.