Slavia veze z Uherského Hradiště bod, Sigma zabrala až v Pardubicích, Bohemka loupila v Brně, Baník opět nevyhrál

Sobotní odpoledne a podvečer nabídlo hned čtyři zápasy české nejvyšší soutěže. Liberec marně vzdoroval nájezdu Plzně a po závěrečném hvizdu bylo jasné, že rozhodla jediná branka utkání od Sýkory. Slaví také Mladá Boleslav, která po dvou trefách Ladra vyloupila domácí půdu Českých Budějovic. Teplice dokázaly obrátit nepříznivý stav proti Jablonci, který navíc ve druhém poločase opět dohrával v početní nevýhodě. Baník nedokázal využít přesilovku, a tak se s Hradcem rozloučil smírně. Olomouc po delší době konečně vyhrála, naopak Pardubice zůstávají na samotném dně tabulky. Brno se muselo sklonit před „Klokany“.

Liberec začal před svými diváky aktivně a během první půle se jevil jako lepší tým, přesto v závěru poločasu poslal Viktorii do vedení Sýkora. Po změně stran již další branka nepadla, a tak se Plzeň naladila výhrou na boj v Lize mistrů s Barcelonou.

Mladá Boleslav zavítala na půdu Českých Budějovic a během první půle vykazovala větší aktivitu než domácí. Ti se navíc dostali v jeho závěru do početní nevýhody, když byl vyloučen Broukal. Ve druhém poločase toho hned dvojitě využil Ladra, který Středočechům obstaral zisk tří bodů.

Teplice přivítaly Jablonec, který si brousil zoubky na zisk prvních třech bodů v této sezóně. Do vedení se v 8. minutě dostali domácí zásluhou Urbance, ale Chramosta s Martincem dokázali nepříznivý stav otočit. Po změně stran však úřadovali Skláři, kteří se opět dostali do vedení po trefách Žáka a Gningueho. Jablonec navíc dohrával opět v početní nevýhodě, když červenou kartu spatřil Malinský a Jovovič.

Trápení pražské Sparty pokračuje. I přes další drtivou územní převahu nedokázala na Letné získat vytoužené tři body proti Zlínu. Pevná defenziva Ševců nakonec vydržela celou hrací dobu a oba celky se rozešly smírně 0:0.

V Brně se odehrál zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním byli aktivnější hostující hráči, kteří si po gólech Puškáče ze 3. minuty a Křapky ze 40. minuty udělali pohodlný náskok 2:0. Ovšem Csaplárova past tentokrát nesklapla. Po změně stran bleskurychle snížil Ševčík. Poté Zbrojovka soupeře zatáhla a deset minut před koncem Řezníčkem srovnala, ale gól pro ofsajd neplatil.

Baník proti Hradci hrál od 55. minuty přesilovku, ale nedokázal ji zužitkovat. První šanci měl v závěru první půle ostravský Klíma, ale Reichla nepřekonal. Druhý poločas začal Baník náporem a po faulu na Buchty byl Novotný dokonce vyloučen. Tým Pavla Vrby poté dostal soupeře do tlaku, ale gólově se prosadit nedokázali, naopak jejich nápor otupil a v závěru mohl strhnout výhru na svou stranu hradecký Čihák, ale s jeho hlavičkou si poradil Laštůvka.

Pardubice hrály od 39. minuty v oslabení, čehož hostující Sigma dokonale využila a po výhře 2:0 se po pěti zápasech, kdy získala pouze bod, mohla radovat.

FORTUNA:LIGA - 7. kolo:

Slovácko - Slavia Praha 1:0 v prvním pol.
Branka:
1. Doski

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 0:1 (0:1)
Branka: 41. Sýkora. Rozhodčí: Proske - Kotík, Kubr - Štěrba (video). ŽK: Frýdek, Kozel (trenér) - Čermák, Holík, Hejda, Chorý, Ndiaye. Diváci: 5158.
Liberec: Vliegen - Gebre Selassie (83. Kozák), Prebsl, Plechatý - Mikula (68. Matoušek), Valenta, Červ (67. Rabušic), Preisler (82. Mészáros) - Frýdek - Rondič (46. Višinský), Van Buren. Trenér: Kozel.
Plzeň: Staněk - Holík, Hejda, Pernica, Havel - Kalvach (69. Ndiaye), Čermák (61. Bucha) - Sýkora, Vlkanova (83. Jirka), Mosquera (69. Jemelka) - Bassey (61. Chorý). Trenér: Bílek.

Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 0:2 (0:0)
Branky: 59. a 75. Ladra. Rozhodčí: Machálek - Paták, Líkař - Kocourek (video). ŽK: Broukal - Mašek, Mareček. ČK: 41. Broukal. Diváci: 2531.
České Budějovice: Janáček - Havel, Králik, Skovajsa - Čolič (46. Sladký), Čavoš (73. Matoušek), Hellebrand, Broukal, Sluka (60. Potočný) - Michal Škoda (46. Zajíc), Čmelík (77. Grič). Trenér: Weber.
Mladá Boleslav: Šeda - Suchý (46. Milan Škoda, 77. Krobot), Šimek, Karafiát - Pech, Mašek (55. Matějovský), Dancák (89. Donát), Mareček, Fulnek - Ladra, Ekpai (55. Skalák). Trenér: Hoftych.

FK Teplice - FK Jablonec 3:2 (1:2)
Branky: 8. Urbanec, 63. Žák, 66. Gning - 18. Chramosta, 40. Martinec. Rozhodčí: Klíma - Hrabovský, Vyhnanovský - Franěk (video). ŽK: Hybš - Jovovič, Polidar. ČK. 76. Malínský, 90.+2 Jovovič (oba Jablonec). Diváci: 2223.
Teplice: Mucha - Vondrášek, Knapík, Hybš - Hyčka (61. Shejbal), Kučera, Křišťan (46. Jukl), Urbanec - Trubač (90.+5 Kodad) - Gning (86. Dramé), Fila (46. Žák).
Jablonec: Hanuš - Surzyn, Martinec, Heidenreich - Souček (70. Ikaunieks), Hübschman (70. Malínský), Houska, Polidar - Šulc, Jovovič - Chramosta (64. Sejk).

Sparta Praha - Trinity Zlín 0:0
Rozhodčí: Berka - Hájek, Vlček - Szikszay (video). ŽK: Sörensen, Čvančara - Hrubý, Janetzký, Silný. Diváci: 12.354.
Sparta: Holec - Mejdr (65. Wiesner), Sörensen, Zelený (46. Panák), Höjer - Daněk, Pavelka, Sadílek (46. Fortelný), Jankto (65. Juliš) - Čvančara, Kuchta (76. Karabec). Trenér: Priske.
Zlín: Rakovan - Reiter, Simerský, Kolář, Procházka, Bartošák (58. Silný) - Fillo (71. Dramé), Hrubý, Janetzký, Čanturišvili - Jawo (90. Hloušek). Trenér: Jelínek.

FK Pardubice – SK Sigma Olomouc 0:2 (0:1)
Branky: 45+2. Pokorný, 76. Růsek
ŽK: 73. Svoboda (PCE) – 43. Poulolo (OLO), 45. Chytil (OLO), 69. Pokorný (OLO)
ČK: 39. Rosa (PCE)

Rozhodčí: Hocek – Machač, Kotalík
FK Pardubice: Markovič – Rosa, Vlček, Hranáč, Svoboda – Tischler – Sychra (60. Lima), Hlavatý (C), Janošek (89. Akosah-Bempah), Mareš (46. Kostka) – Červenka (71. Černý). Trenér: Němeček.
SK Sigma Olomouc: Trefil – Chvátal, Pokorný, Poulolo (46. Beneš), Zmrzlý – Breite (C) (89. Greššák), Spáčil (63. Ventúra) – Navrátil (85. Sláma), Růsek, Vodháněl (46. Matoušek III) – Chytil. Trenér: Jílek.

FC Hradec Králové – FC Baník Ostrava 0:0
ŽK:
79. Harazim (HKR), 82. Smrž (HKR), 90+4. Reichl (HKR) – 26. Lischka (OVA), 62. Fleišman (OVA), 67. Takács (OVA)
ČK:
55. Novotný (HKR)
Rozhodčí:
 Radina – Mokrusch, Volf
FC Hradec Králové:
 Reichl – Ja. Klíma, Čihák, Smrž – Gabriel, Rada (C) (75. O. Ševčík), Kodeš, Ryneš (46. Novotný) – F. Kubala, Trusa (65. J. Kučera) – Vašulín (65. Harazim, 85. Rybička). Trenér: Miroslav Koubek.
FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Ndefe (73. Šehić), Frydrych, Lischka, Fleišman – Takács, Kaloč – Buchta, Mišković (53. Jaroň), Kuzmanović – Ji. Klíma. Trenér: Pavel Vrba

FC Zbrojovka Brno – Bohemians Praha 1905 1:2 (0:2)
Branky: 48. M. Ševčík (Alli) – 3. Puškáč (pen.), 40. Křapka (Köstl)
ŽK: 40. Hrabina (BNO), 45+3. Šural (BNO), 85. Endl (BNO) – 41. Puškáč (BOH)
Rozhodčí: Křepský – Antoníček, Dohnálek – Černý
FC Zbrojovka Brno: Berkovec – Hrabina (84. Přichystal), Šural, Endl, Granečný (55. Matejov) – Texl, F. Souček (70. Hladík) – M. Ševčík, Blecha (46. Alli), Falta (46. Fousek) – Řezníček (C). Trenér: Dostálek
Bohemians Praha 1905: Valeš – Křapka, Hůlka, Köstl – M. Dostál, Jindřišek (C), Jánoš (77. Dan. Krch), Kovařík (88. Nový) – Hronek (88. Bartek), Puškáč (77. Mužík), Květ (63. Hála). Trenér: Veselý

FC Slovácko – SK Slavia Praha 1:1 (1:0)
Branky: 1. Doski (Petržela) – 74. Provod (pen.)
ŽK: 73. M. Kadlec (SLO) – 90+6. Usor (SLA)
Rozhodčí: M. Zelinka – I. Nádvorník, P. Caletka (T. Batík) | VAR: P. Franěk | AVAR: M. Leška
Diváci: 6352
FC Slovácko: Nguyen – Reinberk (90+3. Šimko), M. Kadlec (C), Hofmann, Tomič (78. Siňavskij) – Daníček, Trávník (61. Kohút) – Doski, Havlík, Petržela (61. Holzer) – Mihálik (79. Vecheta). Trenér: Martin Svědík
SK Slavia Praha: Mandous – Schranz (46. Usor), Kačaraba, Santos (59. Lingr), D. Jurásek – Holeš (C), P. Ševčík – Masopust (84. Tiéhi), Provod, Olayinka – Tecl (84. Ewerton). Trenér: Jindřich Trpišovský

Slovácko se ujalo vedení hned v první minutě, když si svou premiérovou trefu v soutěži připsal Merchas Doski, jenž zužitkoval přihrávku od Petržely. Od té doby si nepřekvapivě Slavia vypracovala převahu a do pokutového území posílala jeden balón za druhým. Slovácko se spoléhalo na kvalitní obranu a spolehlivého Nguyena a když už ho sešívaní ve 20. minutě překonali, tak před brankovou čárou ho zastoupil Kadlec. Druhý poločas pokračoval v dobývání branky Nguyena. Neujaly se šance Tecla ani Lingra, až v 74. minutě sešívaní po faulu právě na Lingra zahrávali pokutový kop, který střelou doprostřed branky proměnil Lukáš Provod. Po vyrovnání tlak Slavie ještě zesílil, ale domácí obrana už nic hostům nedovolila, a tak se oba účastníci Konferenční ligy rozešli nerozhodně.