Není to o Jablonci, nebylo to o Bohemce. Je to jen o nás, s opakujícími se chybami vyhrávat nebudeme, smutní Jankto

Poslední dny Spartě tak úplně nevyšly. Nejprve domácí remíza s Bohemians Praha 1905 1:1 a v úterý večer stejný výsledek na hřišti Jablonce. Protože favorit vedl a navíc hrál dlouhou dobu přesilovku, body na Střelnici vůbec ztratit nemusel, což si myslel i reprezentační záložník Jakub Jankto.

Není to o Jablonci, nebylo to o Bohemce. Je to jen o nás, s opakujícími se chybami vyhrávat nebudeme, smutní Jankto

Letenské "S" si neodvezlo plný počet bodů z Jablonce již od léta 2018, nepříiš lichotivá série tak pokračuje. "Vedli jsme a pak dostaneme gól, který prostě dostat nemáme. Čtyřicet minut jsme měli utkání pod absolutní kontrolou. Začali jsme výborným presingem, dali jsme rychlý gól. Jablonec tam nic neměl a z odraženého balonu po našem výkopu dostaneme gól. Dostáváme se do problémů sami. Není to o Jablonci, nebylo to o Bohemce. Je to jenom o nás. Pokud tyhle chyby budeme opakovat, nebudeme vyhrávat," smutnila nedávná posila z Getafe.

Další plichta sparťanskému sebevědomí rozhodně nepřidá a špička může dvanáctinásobnému šampionovi Česka znovu lehce odskočit. "V zápase jsou momenty v první i druhé půli, které se nám nemohou stávat. V druhé půli jde Jablonec v deseti hráčích sám na bránu. Těch brejků tam bylo několik. My potom nejsme schopní udělat ve finální části hřiště dobrá řešení. Každý musíme začít u sebe, co můžeme udělat sami lépe. Nemůžeme koukat na ostatní. Můžeme si za to my. Přestože jsme neprohráli, tak remíza je pro nás určitě málo," posteskl si na klubovém webu bývalý záložník Udinese i Sampdorie.

V poslední době je to mnohdy o dobývání pevných obran a Spartě se proniknout do vápna proti zataženým protivníkům jednoduše nedaří (na střely na branku prohrála na Peltově území 1:5). Čím by se to mohlo změnit? "Kdybych to věděl, asi by to vypadalo lépe. Soupeři proti nám všichni nastupují v rozestavení 5-4-1. Když Jablonec dostal červenou, tak to úplně zatáhl. Musíme víc riskovat, být odvážnější 1 na 1. Dávat více centrů, sázet to tam. Prostě riskovat víc," nabídl recept šestadvacetiletý křídelník, jehož mužstvo si bude moci za pár dní spravit chuť v domácím klání se Zlínem.

Oslabený Jablonec se Spartou na Střelnici neprohrál, Zlín přetlačil Pardubice, nová posila Dynama rozesmutnila Ďolíček