Konec velkého trápení? Umtiti má namířeno k Samkovi do Serie A

Etapa, která měla skončit už před lety. Samuel Umtiti, mistr světa a stoper, který si v Barceloně vysloužil nálepku odpadlík, který nechce odejít z klubu. Teď však svitlo na lepší časy a zdá se, že se bude stěhovat do Itálie.

Konec velkého trápení? Umtiti má namířeno k Samkovi do Serie A

Sága, která musela ničit jak vedení, tak trenéry,ale i samotného Umtitiho. Po jeho vleklém zranění se pro něj nenašlo místo a když už přece jenom hrál, jeho výkon nebyl Barcelony hodný. Stejně jako Oscar Mingueza měl sklapnout uši, poděkovat za příležitost a odejít.

To se však nestalo a i přesto, že nehrál, nevadilo mu pobírat obří sumy, které rozpočtu Katalánců také zrovna nepomohly. Stejně jako Martin Brathwaite zkrátka odmítl z klubu odejít, i když na něj nabídka přišla. Chtěl zkrátka jen trénovat, pobírat obří sumy a počkat na konec kontraktu.

Po odchodu dalšího "problémového" dítěte Riquiho Puiga do LA Galaxy se začalo vyčasovat a nakonec to vypadá, že i Umtiti dostal rozum a z Katalánska odejde. Jeho novou destinací by měl být klub, kam před nedávnem přestoupil Daniel Samek z přažské Slavie.

Lecce je jako nováček Serie A na posledním místě s dvěmi prohrami a pokud nezapne druhý motor, nemusí to na konci sezóny skončit hezky. Právě tomu nejhoršímu scénáři by měl Umtiti předejít.

Když v roce 2016 přicházel do Barcelony, zcela jistě se nečekalo, jak tato etapa skončí. Je pravda, že s Barcelonou dvakrát vyhrál ligu nebo s Francií dokonce Mistrovství Světa, avšak v hlavě nebyl nastavený tak, že přednější je tým, ne jednotlivec. I proto nebude v Barce nikomu chybět.

zdroj: Gerard Romero