Citizens již identifikovali náhradu za Zinčenka. Guardiola ukázal na tvář z belgické ligy

Jen pár dní po odchodu ukrajinského obránce Olexandra Zinčenka do Arsenalu již aktuální anglický mistr identifikoval náhradu, kterou by chtěl zlanařit na Etihad Stadium. Vyhlédnuté jméno je majetkem KRC Gent a jeho budoucnost je zřejmě spjata s Ostrovy, neboť jej v merku mají také Brighton a Leeds United.

Citizens již identifikovali náhradu za Zinčenka. Guardiola ukázal na tvář z belgické ligy

Podle informací serveru tudn.com je třiadvacetiletá mexická hvězdička Gerardo Arteaga velmi žhavým zbožím. Levý obránce již několikrát vyslovil přání zkusit štěstí mimo Belgii, ale Genk chce jeho odchod náležitě zpeněžit.

Španělský kouč Pep Guardiola hráče bedlivě pozoruje a zvažuje jeho příchod. Arteaga se tomuto kroku rozhodně nebrání, neboť by mu mohl upevnit pozici v reprezentaci a účast na světovém šampionátu v Kataru.

Ve hře je ale také Brighton, který by mohl anglického konkurenta vyřadit ze hry tím, že by mu nabídl Marca Cucurellu. Ten byl jednou z možností, jak chtěli Citizens zalepit levý kraj defenzivní řady. Mnohem větším lákadlem je však pro klub z Manchesteru právě mexický legionář.

Zmiňovaný přesun z Brightonu na Etihad Stadium zhatila cenovka, která měla být stanovena na 50 milionů liber. Genk by požadoval za svou hvězdičku mnohem méně, navíc Guardiola věří, že by Arteaga mohl pod jeho dohledem ještě herně vyrůst. Několikrát již veřejně obdivoval jeho technické schopnosti a nevadí mu ani fakt, že tento obránce měří pouhých 174 cm.

Zdroj: tudn.com