Depay může učinit další zásadní krok své kariéry. O jeho služby se přihlásil nečekaný pokušitel z Ostrovů

Překvapivý směr by mohla nabrat kariéra nizozemského útočníka Memphise Depaye. Osmadvacetiletá akvizice Barcelony nemá na Camp Nou zrovna na růžích ustláno a celá řada fanoušků katalánského klubu hodnotí jeho příchod rozporuplně. Několikrát bylo jeho jméno spojováno s odchodem, ale nový kouč Xavi mu chtěl dát ještě šanci. Nyní ale leží na stole nabídka, kterou bude těžké odmítnout.

Depay může učinit další zásadní krok své kariéry. O jeho služby se přihlásil nečekaný pokušitel z Ostrovů

Volání ztraceného syna nebo pokus číslo dvě? Nazvat se to dá různě, ale je možné, že v nové sezóně bude Depay hájit barvy Rudých ďáblů. Podle celé řady britských zdrojů o něj Manchester United projevil zájem a řeší se, aby mohl co nejdříve zamířit na Old Trafford.

Jeho přesun z Lyonu do Barcelony před rokem měl potvrdit jeho kvality, ale nizozemský legionář se nedokázal adekvátně prosadit. Po příchodu Roberta Lewandowskiho se stále více proslýchá, že pro něj už není v kabině místo. Přetlak v kabině by jej zcela jistě odsunul na lavičku náhradníků, což je při ekonomických potížích příliš velký komfort.

Depay by mohl krok učinit nejen kvůli tomu, že na Old Trafford nyní vládne jeho krajan Erik ten Hag. Světový šampionát v Kataru se taktéž blíží a on potřebuje hrát a prokazovat svou kvalitu, aby se mu reprezentační pozvánka nevyhnula obloukem. Jeho angažování je spojováno také s tím, že by mohl být náhradou za Cristiana Ronalda, který se stále nerozhodl, zda chce v Manchesteru zůstat.

Zdroj: thehardtackle.com