Wilshere vstupuje ve třiceti do trenérského světa. Co přesně si vzal z Artety a a čím ho inspiroval Wenger?

Jack Wilshere, jenž naposledy působil v dánském Aarhusu a poté ukončil hráčskou kariéru, se vrací do "svého" Arsenalu, který ho vychoval.

Wilshere vstupuje ve třiceti do trenérského světa. Co přesně si vzal z Artety a a čím ho inspiroval Wenger?

Někdejší reprezentant Albionu bude mít v Londýně nové úkoly a poprvé vyzkouší trenérský chleba, když bude koučovat tým Kanonýrů do osmnácti let.

Třicetiletý "penzista" by rád navázal na svého bývalého spoluhráče z Emirates Stadium Mikela Artetu, který svého času také začínal trénoval kategorii U18 a dnes je z něj přes asistentskou zastávku v Manchesteru City manažer prvního týmu.

Uplatnit jistě bude chtít i to, co se ve své době naučil u Francouze Arséne Wengera. "Chci, aby moje mužstvo dominovalo v držení míče a snažilo se ho získávat co nejvýše a co nejrychleji. Arséne a další nám tohle vštěpovali už od útlého věku. Když k tomu přidám Mikelovy myšlenky a nápady, je to myslím recept na úspěch," vzkázal po nástupu do nové funkce Wilshere.

K třináctinásobnému šampionovi Premier League ho pojí silné pouto, vždyť za něj naskočil do 197 soutěžních duelů a pomohl mu ke dvěma ziskům Anglického poháru...

"Mám zkušenosti z akademie, dostal jsem se z ní do prvního týmu. Hlavně se musím naučit trenérskou práci. Ale když máte ambice a jste hladový, tak vám to usnadní učení," uzavřel na oficiálních stránkách svého klubu rodák ze Stevenage, jehož v nejlepších letech brzdila častá zranění a i kvůli nim si později byl nucen zahrát i za Bolton, Bournemouth nebo West Ham United.

Divný Čechův konec v Chelsea? Celá Abramovičova éra byla kontroverzní aneb Když Putinův přítel oslnil Anglii

Zdroj: arsenal.com