Letní priorita pro londýnský Arsenal? Překvapivě to není tvář, která by se zahnízdila na hrotu

Londýnský Arsenal zase jednou překvapil nejen své fanoušky, když na veřejnost prosákla informace, že letní prioritou na přestupovém trhu není tvář, která by se zahnízdila na hrotu. Prakticky celou uplynulou sezónu se spekulovalo o nových ofenzivních tvářích, které přijdou na Emirates Stadium. Tamní stratég Mikel Arteta tuto možnost nevylučuje, ale jak se zdá, trnem v patě je pro něj úplně jiný post.

Letní priorita pro londýnský Arsenal? Překvapivě to není tvář, která by se zahnízdila na hrotu

Zimní exodus Aubameyanga, nejistota v otázkách setrvání zbylých ofenzivních jmen a výsledky, které slibně rozjetý Arsenal v závěru sezóny připravily o vytouženou Ligu mistrů. Prestižní evropskou klubovou soutěž, kterou tento londýnský klub hrál dříve pravidelně, ale poslední léta vykazuje až nezdravý půst.

Zimní námluvy Vlahoviče nevyšly podle představ, také další střelci se na tuto adresu zrovna nehrnou, přesto se předpokládá, že nové ofenzivní zboží do Londýna dorazí. Nebude to zřejmě zvučný kanonýr, ale perspektivní zboží, které si bude muset Arteta ještě vychovat. Mnohem důležitější se však zdá být pro trenéra posílení záložní řady.

Předmětem zájmu má být pětadvacetiletý klenot Leiceseru Youri Tielemans. Arsenal je jeho dlouhodobým obcovatelem, stejně jako třeba Manchester United. Renomovaný novinář a odborník na hráčské přestupy v Evropě Fabrizio Romano prozradil, že Gunners již oslovili agenta belgického reprezentanta a zdá se, že jednání se blíží ke zdárnému konci.

Arteta si nové zboží oťukává už několik týdnů, neboť byly ve hře ještě dva štědří zájemci. Nechtěl nechat nic náhodou, proto odšpuntoval jednání ještě před koncem uplynulé sezóny. Tielemans vykázal chuť změnit klubové barvy, když s Liškami nepodepsal prodloužení spolupráce. Arsenal by jeho příchod mohl přijít zhruba na 40 milionů eur.

Zdroj: sportskeeda.com