Návrat ztraceného syna po sedmi letech? Vrba by se v Baníku mohl těšit na zkušeného obránce

Obránce Michal Frydrych by se po sedmi letech mohl vrátit tam, kde s fotbalem začínal, do ostravského Baníku. Dvaatřicetiletý bek po úspěšném angažmá ve Slavii a dvou sezonách v polské Ekstraklase dostal z Baníku novou nabídku.

Návrat ztraceného syna po sedmi letech? Vrba by se v Baníku mohl těšit na zkušeného obránce

Frydrych z Baníku odešel v roce 2015 do pražské Slavie, se kterou slavil tři ligové tituly. V minulé sezoně 2020/2021 přestoupil do polské Wisly, se kterou letos sestoupil z tamní nejvyšší soutěže, a tak se dá očekávat, že by se Frydrych mohl vrátit na místo činu.

„Baník byl tehdy také ve hře. Akorát byl problém, že v tu dobu jsem skončil s agentem, bylo to období, kdy jsem se staral o věci spíše sám. Wislu mi vlastně zařídil spoluhráč ze Slavie. Bylo to takové období, kdy jsem potřeboval celkově změnu prostředí, tak jsem chtěl zkusit zahraničí,“ popisuje Frydrych, jak to všechno v roce 2020 bylo. Jeho slova vyšla na webu irozhlas.cz.

Nyní se zdá být návrat do Baníku reálný. „Jsem v kontaktu s Janem Baránkem, dřív jsme spolu hráli a on je teď v realizačním týmu. Občas si napíšeme či zavoláme. Vím, kde jsem fotbalově vyrostl, od čtrnácti let jsem byl v Ostravě na internátu, žena je z Ostravy. Mám to město v srdci,“ nechal se slyšet dvaatřicetiletý stoper pro Radiožurnál.

Zdroj: irozhlas.cz