Budou se moci olomoučtí i v příští sezóně spolehnout na Daňka? Trenér Jílek věří, že rok navíc, by pro něj mohl být prospěšným..

Sigma Olomouc zakončila uplynulou sezónu na osmé příčce. Pro trenéra Václava Jílka není toto umístění úspěchem, nicméně ani nezdarem.

Budou se moci olomoučtí i v příští sezóně spolehnout na Daňka? Trenér Jílek věří, že rok navíc, by pro něj mohl být prospěšným..

„Nemůžu říct, že bychom byli nadšení, ale nemyslím si, že bychom měli být výrazně zklamaní,“ uvedl trenér v rozhovoru pro web gol.cz.

Výkony olomouckých byly jako na houpačce. Celá sezóna by se dala rozdělit do tří etap, přičemž období nezdaru přišlo uprostřed sezóny. Trenér Jílek se domnívá, že nekonzistentní výkony, byly způsobeny ztrátou herní pohody.

„Myslím, že je to dané i tím, že v našem kádru je hodně mladých hráčů. Povedl se nám úvod sezony, bohužel jsme pohodu neudrželi. Problém mladých je právě ten, že neudrží delší čas výkonnostní křivku nahoře. Na druhou stranu je třeba si přiznat, že jsme na začátku měli vynikající produktivitu. Když to řeknu jednoduše, do čeho jsme kopli, skončilo v bráně.“

Sigma má nicméně na čem stavět. Potenciál mladých hráčů si uvědomuje i šestačtyřicetiletý kouč.

„Uvádět celkově konkrétní jména, by ale byly výstřely do tmy, jak se říká. Podzimní část nového ročníku by už ale mohla napovědět, kteří mladíci mají na to, aby vystoupili z průměru.“

Jedním z nejmenovaných, avšak bezesporu důležitých hráčů je i Kryštof Daněk. Jehož jméno je spojováno v intencích s pražskou Spartou. Trenér, který si působení na Letné vyzkoušel na vlastní kůži, však věří, že jeden rok navíc by devatenáctiletému záložníkovi mohl jenom prospět.

„Z pohledu sportovního, čistě jeho vlivu na mužstvo, musím konstatovat, že je Kryštof důležitým hráčem. Je sice stále mladý, v kritických momentech ale funguje. Je silný mentálně, je schopen nadstandardních řešení, což se v tomto věku cení. Je i značně variabilní, pomáhal nám na několika pozicích. Respektuju, že je o něj zájem, kvalitu ukázal. Na druhou stranu by se případně mohl v Sigmě ještě rok zviditelnit.“

Zdroj: Gol.cz