Rezerva Sparty podlehla Líšni a barážové místo neobsadí. Druhým sestupujícím je Ústí nad Labem

Předposlední kolo druhé nejvyšší české soutěže nabídlo hned několik odpovědí na výsledné podobě tabulky. Druhým sestupujícím z FNL je Ústí nad Labem, které padlo na půdě Opavy 0:2. Nedařilo se ani rezervě Sparty, která neuspěla proti Líšni. Je tak jisté, že neobsadí druhé ani třetí barážové místo a z nejvyšší soutěže tak do baráže půjde čtrnáctý a patnáctý tým.

Táborsko udělalo radost svým fanouškům, když v domácím prostředí uspělo proti sestupujícímu Žižkovu. Jedinou branku utkání vstřelil v devatenácté minutě Tijani. Prostějov dostal nařezáno do Varnsdorfu, který si na sever Čech vezl výhru 4:0.

Příbram chtěla uspět na Vysočině, ale domácí poslal do vedení v první půli Tall. Po změně stran sice stav srovnal Čermák, ale Jihlavě vrátil vedení Musil, který upravil na konečných 2:1. Rezerva Sparty padla v Líšni po jediné trefě Málka z prvního poločasu.

Osud Ústí nad Labem dopadl černým scénářem, neboť v Opavě podlehlo 0:2 po trefách Kopečného a Šiguta. Brno má již jistotu postupu do první ligy, proto zaváhání s Chrudimí tolik vrásek Zbrojovce nečinili. Dukla se na Julisce dostala do rychlého vedení díky gólu Pirocha, ale po změně stran stav srovnal Zlatohlávek.

FNL - 29. kolo:

FC MAS Táborsko – FK Viktoria Žižkov 1:0
Branka: 19. Tijani

1. SK Prostějov – FK Varnsdorf 0:4
Branky: 35. Radosta, 51. Radosta, 65. Schön, 90. Dordić (pen.)

MFK Chrudim – FC Zbrojovka Brno 3:2
Branky: 28. Jan Řezníček, 70. Průcha, 81. Štěrba (vla.) – 43. M. Ševčík, 58. M. Ševčík

FK Fotbal Třinec – MFK Vyškov 1:0
Branka: 47. Kania

FK Dukla Praha – FC Sellier & Bellot Vlašim 1:1
Branky: 6. Piroch – 77. Zlatohlávek