Vykoupení pro Coutinha? Gerrard sdělil Barceloně částku, za kterou by si jej nechal v Aston Ville

Anglie je zřejmě jeho osudovou destinací. Devětadvacetiletý záložník Philippe Coutinho by měl za pár týdnů udělat definitivní tečku za Barcelonou a trvale se přesunout na Ostrovy. Přestože částka, která je za jeho uvolnění nabídnuta, ani zdaleka nedosahuje investici, za kterou na Camp Nou přicházel, katalánský obr podle španělských zdrojů s uvolněním souhlasí.

Vykoupení pro Coutinha? Gerrard sdělil Barceloně částku, za kterou by si jej nechal v Aston Ville

V roce 2018 opustil vyhřáté místečko na Anfield Road a za nemalý peníz zamířil do La Ligy. Velkou díru však na jihu Evropy neudělal. Následné hostování v Bayernu Mnichov poukázalo na jeho kvality, ale i tam se postupem času lehce vytratil. Barcelona jej vnímá jako ztrátovou investici a v plánech kouče Xaviho nefiguruje, proto se očekává, že volání z Aston Villy bude vyslyšeno.

Jeho návrat do Premier League je možné hodnotit kladně, neboť v šestnácti zápasech za Villans vykázal čtyři přesné zásahy a tři asistence. Tamní kouč Steven Gerrard v něm vycítil talent a umí jej aplikovat ve své herní strategii.

Podle listu Mundo Deportivo už Gerrard vyslal zprávu na Camp Nou, ve které stojí, že aktuálně hostujícího hráče by rád získal natrvalo a opačným směrem je za něj ochotný zaslat 20 milionů eur. Barcelona prý odporovat nebude, neboť v létě chce posílit kádr a tuto sumu by použila na vytipované příchody.

Zdroj: mundodeportivo.com