Odpočatý a připravený Hovorka si váží hezkých zpráv, které mu chodily. Co dělal v posledních dnech v Německu?

Hodně slávistů bylo v čerstvě ukončené reprezentační pauze mimo Eden a samé se týkalo také nedávného maroda Davida Hovorky. Ten si ovšem povinnosti v národním mužstvu neplnil...

Odpočatý a připravený Hovorka si váží hezkých zpráv, které mu chodily. Co dělal v posledních dnech v Německu?

"Jel jsem na tréninky do Německa, byl to spíš takový aktivní odpočinek. Jsem rád, že jsem dostal zpětnou vazbu po zátěži. Jde to tak, jak by mělo. Všechno je v pořádku. Jsem odpočatý a připravený. Navíc jsme měli v týmu nějaká zranění, takže jsme měli čas dát se dohromady," objasnil na webu slavia.cz stoper s minulostí ve Spartě.

Když se objevil v základní sestavě 302. derby, mnohé to po jeho dlouhé pauze překvapilo. "Kdyby mi někdo řekl, že po tomhle zranění budu hrát derby, tak bych mu řekl, že asi není normální. Ale nějak to vyplynulo, jsem za to rád, věřil jsem si. Ta práce a cesta stála za to. Chodily mi hezké zprávy, vážím si toho. Už chci jít zase dál, čeká nás další důležitý zápas," připomněl na klubových stránkách svěřenec Jindřicha Trpišovského.

V neděli dojde na souboj prvního s druhým. V plzeňské Doosan aréně se představí obhájce primátu a měl by u toho být právě i Hovorka. "Těším se hodně. Ještě máme čas na tréninky. Věřím, že se na to dobře připravíme a zvládneme to. Budeme se koncentrovat na náš výkon a jdeme tam s tím, abychom ten zápas zvládli. Ve hře jsou tři body. Jedu tam s tím podat co nejlepší výkon a věřím, že to zvládneme," zopakoval tradiční fotbalové formulky osmadvacetiletý zadák.

Kolář, Hovorka, Köstl a spol. si na Staroměstské radnici převzali Klíč od Prahy. V Edenu počká na Tvrdíka...

Zdroj: slavia.cz