Sobotní zápas se dohrává ještě ve čtvrtek? Plzeň s Teplicemi si vyměňují vzkazy!

Utkání, ve kterém ligu vedoucí Viktoria Plzeň nejhubenějším výsledkem přehrála v tuto chvíli barážové Teplice, i pět dní po svém konci budí emoce. A oba kluby si nyní vyměňují prohlášení komentující především chování protějších střídaček.  

Sobotní zápas se dohrává ještě ve čtvrtek? Plzeň s Teplicemi si vyměňují vzkazy!

Hned po zápase si trenér Teplic Jiří Jarošík stěžoval, že domácí lavička neúměrně tlačila na čtvrtého sudího. “Celý realizák zbytečně tlačí na čtvrtého rozhodčího, tohle chování nechápu. Musím říct, že Michal Bílek byl korektní, zachoval si dekorum, ale u zbytku nechápu, proč další pořád vyskakují a co tam vůbec mají dělat?“ komentoval chování asistentů Michala Bílka Pavla Horvátha a Marka Bakoše po zápase Jarošík. Utkání rozhodla Beauguelova penalta plus fakt, že rozhodčí pro těsný ofsajd neuzna Žákův vyrovnávací gól. 

A v Teplicích rozezlení nevyprchalo ani 120 hodin po zápase. Přičemž do trendu, kdy lavičky štěkají po sudích se pustili ze široka. “Tento jev se v poslední době objevuje na českých ligových trávnících čím dál tím více a celé představenstvo Teplic ho jednoznačně odsuzuje. Současně vyzýváme Ligovou fotbalovou asociaci ve spolupráci s Komisí rozhodčích FAČR, aby v tomto směru podnikla kroky ke kultivaci fotbalového prostředí,“ stojí v prohlášení Teplic podepsaném předsedou představenstva klubu Pavlem Šedlbauerem..

A vyprovokovali tím k reakci i západočechy. Kteří se už ke “kauze” neplánovali vracet. ”Utkání přineslo řadu emocí, které se projevily i na obou lavičkách. Je však s podivem, že si hostující trenér Jiří Jarošík pečlivě všímal pouze viktoriánské lavičky a zapomněl, jakým způsobem se v průběhu utkání prezentovali jeho asistenti, zejména pak pan Tomáš Hunal a pan Petar Aleksijevič, kteří rovněž velmi často komunikovali se čtvrtým sudím a zároveň často provokovali i viktoriánskou lavičku,“ napsala Viktorie s tím, že připouští, že míra emocí v určitých fázích utkání nebyla přiměřená. “Což si také hlavní kouč Viktorie Michal Bílek ihned po utkání se svým realizačním týmem vyříkal,” dodáváPlzeň.

zdroj: Deník Sport