Depay rozhodl o výhře Barcelony, Bílý balet si zastřílel proti San Sebastiánu

Sedmadvacáté kolo španělské LaLigy je na programu první březnový víkend. V sobotu se odehrála čtyři utkání. Madridský Real si upevnil prvenství na špičce tabulky díky výhře 4:1 nad Sociedad.

Cenné tři body v boji o vyhnutí se záchrannářským bojům si připsali fotbalisté Osasuny díky domácímu vítězství 1:0 nad Villarrealem. Ten se proti dobře organizované defenzivě domácího celku jen těžko prosazoval a do finálního úspěšného řešení žádnou akci nedovedl. To se naopak povedlo v 63. minutě celku z Pamplony, který tak slaví tři body.

Také barcelonský Espanyol slaví třo body za domácí vítězství 2:0 nad celkem Getafe, za který nastoupil v 82. minutě i český záložník Jakub Jankto. Espanyol si zařídil vítězství již v první půli. Ve druhé části hry již katalánský celek dvougólový náskok zkušeně bránil.

O vítězství Valencie 3:1 nad Granadou se rozhodlo během čtrnácti minut druhé půle, ve které padly všechny čtyři góly zápasu. Domácí se dostali dvěma rychlými brankami do dvougólového vedení, ale Granada v zápětí snížila díky vlastní brance Doménecha. Dvougólové vedení ale vrátil z penaly Soler.

Rovněž vedoucí celek španělské ligy Real Madrid porazil na své půdě hosty z Realu Sociedad po dominantním výkonu 4:1. V úvodu utkání to nicméně na hladké vítězství nevypadalo. Naopak, v 10. minutě fauloval Carvajal v šestnáctce Davida Silvu a nařízenou penaltu proměnil Oyarzabal. "Bílý balet" se ale rychle vzpamatova a ještě do půle otočil stav utkání ve svůj prospěch. Zbylé dva góly pak přidali fotbalisté ze Santiago Bernabéu ve druhé pětačtyřicetiminutoce.

Barcelona si veze tři body z půdy Elche, přestože po první půli prohrávala po brance Fidela. Po změně stran však srovnal Torres a z penalty pak obrat dokonal Depay.

V posledním pondělním zápase kola pak Bilbao hledalo více než hodinu klíč na defenzívu posledního Levante, které si do Baskicka přijelo pro bod za remízu. Pak ovšem Baskové po hodině hry defenzívu týmu z předměstí Valencie rozklíčovali a do konce zápasu nebohým hostům stihli nasázet tři góly.

La Liga, 27. kolo:

Osasuna - Villarreal 1:0 (0:0)
Branka: 63. E. Ávila.

Espanyol Barcelona - Getafe 2:0 (2:0)
Branky: 18. Cabrera, 27. Cabaco (vla.).

Valencie - Granada 3:1 (0:0)
Branky: 48. Guedes, 51. M. Gómez, 62. Carlos Soler I (pen.) – 56. Doménech (vla.).

Real Madrid - Real Sociedad 4:1 (2:1)
Branky: 40. Camavinga, 43. Modrić, 76. Benzema (pen.), 79. Asensio – 10. Oyarzabal (pen.).

Cádiz - Rayo 2:0
Branky: 55. Alcaraz, 63. Idrissi

Elche - Barcelona 1:2
Branky: 44. Fidel - 61. Torres, 84. z penalty Depay

Betis - Atlético Madrid 1:3
Branky: 45+5. Tello - 2. a 61. João Félix, 80. Lemar

Bilbao - Levante 3:1
Branky: 63. Vesga, 76. Williams, 88. Zarraga  (z pen.) - 90 (+1). de Frutos