Morata obstaral tři body pro Starou dámu, Lazio přejelo Cagliari

Osmadvacátým kolem pokračuje o víkendu italská Serie A. Své zápasy si uhrály oba římské kluby a také Udinese.

Udinese vybojovalo cenné tři body v domácím utkání se Sampdorií. Cioffiho svěřenci udělali důležitý krok za třemi body již v úvodu zápasu, kdy si vytvořili dvougólový náskok. Sampdorii se sice ve druhé pětačtyřicetiminutovce povedlo korigovat skóre a domácí se ankonec strachovali o tři body, ale nakonec je uhájili.

Římské AS si udělalo jednogólový náskok v souboji s Atalantou v průběhu první půle. Ve druhém poločase se hosté snažili o vyrovnání, ale Mourinhovi svěřenci hubený náskok poctivě ubránili. Závěr ztkání okořenily dvě červené karty. Na každou stranu směřovala jedna.

Jasnou dominanci předvedlo římské Lazio na půdě Calcia Cagliari. Lazio si vypracovalo dvougólový naskok již v první půli a ve druhé si náskok poctivě hlídalo a zkušeně ještě přidalo pojistku v podobě třetího přesného zásahu.

Juventus uspěl doma proti Spezii a slavil hubenou výhru 1:0. Jediným střelcem utkání se stal ve 21. minutě Morata.

Serie A, 28. kolo:

Udinese - Sampdoria 2:1 (2:0)
Branky: 4. Deulofeu, 12. Udogie – 13. Caputo.

AS Řím - Atalanta Bergamo 1:0 (1:0)
Branka: 32. T. Abraham.

Cagliari Calcio - Lazio Řím 0:3 (0:2)
Branky: 19. Immobile (pen.), 42. Luis Alberto, 62. Felipe Anderson .

Janov - Empoli 0:0

Bologna - Turín FC 0:0

Fiorentina - Hellas 1:1
Branka: 10. Piątek - 20. z penalty Caprari

Benátky - Sassuolo 1:4
Branky: 34. Henry - 2. Raspadori, 17. a 71. obě z penalty Berardi, 29. z prenalty Scamacca

Juventus - Spezia 1:0
Branka: 21. Morata

Neapol - AC Milán 0:1
Branka: 49. Giroud