Příbram udolala Žižkov, Vlašim proti Táborsku uhájila náskok z první půli

V pátek odstartovala druhá nejvyšší česká fotbalová soutěž. Po jasné výhře Brna 4:1 nad Prostějovem a plichtě 2:2 Ústí nad Labem s Líšní pokračuje Fortuna národní liga v sobotu dvěma dalšími zápasy. Duel pražské Dukly s Jihlavou byl odložen pro nezpůsobilý terén, stejně jako nakonec utkání mezi Třincem a Chrudimí. Jako první odstartoval zápas Vyškova s Opavou, ve kterém se domácí zkraje druhé půle dostali do vedení 2:1 a nakonec zvítězili 4:1. Příbrami se pak doma na stadionu u Litavky povedlo zdolat Viktorii Žižkov 2:1.

Vyškov - Opava

Po remízové první půli přišela druhý a zcela jednoznačný poločas. Vyškov již zkraje druhé půle vstřelil gól na 2:1 a následně přidal ještě další dva góly. Hosté ze Slezska se za celou dobu druhé pětačtyřicetiminutovky nedostali do tempa. Naopak domácím pomohly poněkud ušmudlané branky Cabadaje a Klesy během tří minut.

Vyškov  - Opava 4:1 (1:1)
Branky: 27. Janoščín (vla.), 49. Klesa, 72. Cabadaj, 74. O. Vintr – 19. Pikul

Příbram - Žižkov

Zajímavý a vyrovnaný zápas mezi Příbramí a Viktorií Žižkov nabídlo první jarní kolo fotbalové Fortuna národní ligy u na stadionu u Litavky. Z duelu si nakonec odnášejí všechny tři body domácí, kterým se povedlo zásluhou gólu Ondřeje Novotného po perfektním centru Tomáše Pilíka zvítězit 2:1. Žižkov nicméně nepředvedl vůbec špatný výkon. Především ve druhé půli měli hosté několik velmi dobrých šancí, které ale ke své smůle nedovedli využít.

Příbram - Žižkov 2:1 (1:1)
Branky: 4. Halinský, 51. Novotný – 16. Kopičár.

Třinec - Chrudim (odloženo pro nezpůsobilý terén)

Dukla Praha - Jihlava (odloženo pro nezpůsobilý terén)

Vlašim - Táborsko

Vlašim přivítala na své půdě Táborsko a všechny branky utkání padly již během první půle. Ve 34. minutě poslal domácí do vedení Suchan a o osm minutě později náskok zvyšoval Rigo. V nastaveném čase pak snížil Tijani z penalty na konečných 2:1.

Vlašim - Táborsko 2:1 (2:1)
Branky: 34. Suchan, 42. Rigo - 45.+1 Tijani z pen.

Silva vysvětlil, proč chtěl loni v létě opustit Manchaster City. A naznačil, že zde rád zůstane i déle