Vždycky jsem se o svoje tělo staral a dával tomu důležitost, říká Barák. Jaký si dal cíl pro zbytek ročníku?

Antonín Barák z Verony je s deseti brankami nejgólovějším záložníkem současné Serie A a právě 10 tref byl cíl, který si stanovil již na startu ročníku 2021/2022. Nyní by rád pomýšlel ještě výš...

Vždycky jsem se o svoje tělo staral a dával tomu důležitost, říká Barák. Jaký si dal cíl pro zbytek ročníku?

"Ve třech předchozích sezonách se mi povedlo dát sedm gólů, tak jsem si říkal, že bych se chtěl na těch deset, na dvouciferné číslo dostat. To se mi už povedlo, nečekal jsem, že se mi to povede tak brzo. Před sebou máme ještě deset zápasů, tak si do nich dávám další cíl. Chtěl bych se pokusit dostat na 15 branek, když to půjde. Uvidíme, motivace to rozhodně je. Chci z této sezony vyždímat co nejvíc, aby byla co nejlepší jak po týmové stránce, tak po individuální, abych měl čísla co nejvyšší," uvedl v rozhovoru pro magazín Gôl bývalý středopolař Udinese i Lecce.

Na tom, že se mu daří, má vliv i to, že se mu dlouhodobě vyhýbají výraznější zdravotní problémy a on tak nemá téměř žádné výpadky. "Musím zaklepat na dřevo, když vezmu profesionální kariéru, tak jsem měl jedno vážné zranění, což byla záda. Nebyl to ani můj problém, ale došlo k pochybení v rekonvalescenci, proto se to protáhlo na čtyři až pět měsíců, kdy jsem byl mimo. Ale jinak jsem další zranění neměl, jen jednou natržený sval, což mi připadá až neskutečné. Za poslední tři roky jsem odehrál úplně všechny zápasy a ve všech devadesát minut. Těch výpadků mám minimum, v minulé sezoně jsem je měl kvůli karetním trestům – dva zápasy jsem stál za vyloučení, jeden za žluté karty. O jedno utkání jsem přišel, když jsem byl v karanténě na Covid. Při hostování v Lecce to bylo to samé, každé utkání plná minutáž. A v téhle sezoně jsem nehrál jen v prosinci kvůli tomu menšímu problému. Vždycky jsem se staral o svoje tělo, dával tomu důležitost, devět let už pravidelně cvičím, před tréninkem, po tréninku, ráno, večer preventivní cviky, které mi pomáhají udržovat tělo zdravé a v co nejlepší formě. Věnuji se prevenci, regeneraci, dbám na životosprávu, na jídelníček, na spánek. Mám i několik regeneračních věcí doma – od infračerveného světla až po kryokomoru, kterou používám. Snažím se dávat tělu maximum péče. S tím, jak trénujeme, ve Veroně opravdu náročně, v týdnu se jeden-dva tréninky přibližují zápasovému výdeji energie, kdy se dostanu k jedenácti odběhaným kilometrům," ozřejmil na webu gol.cz svěřenec chorvatského trenéra Tudora.

Příbramský odchovanec má sice ve Veroně smlouvu až do roku 2024, ovšem spojován s odchodem za lepším je pravidelně. Naposledy se psalo a mluvilo o údajném vážném zájmu Conteho Tottenhamu. "Zájem byl už minulé léto, i nyní v lednu, ale klub mi dvakrát řekl, že mě nepustí. Abych dohrál sezonu a v létě že jsou k mému odchodu otevření. Když přijde nabídka, která bude dobrá pro ně i pro mě, tak mi určitě nebudou bránit. Teď se chci soustředit na současnou sezonu, nechci nad něčím zbytečně přemýšlet. Uvidíme po sezoně, ambice mám. Chci se s Veronou porvat o co nejlepší umístění, o evropské poháry," přidal na gol.cz exslávista, jenž se vyjádřil také k tomu, zdali by ho vůbec Premier League nebo LaLiga lákala. "Člověk nakonec vybírá z toho, kdo ho chce. Žádnou preferenci úplně nemám. Jsem hrozně spokojený v Itálii, líbí se mi život, mentalita zdejších lidí i Serie A, která má vysokou kvalitu hráčů a je to zároveň velmi vyrovnaná soutěž, v níž může každý porazit každého. Neříkám, že priorita je zůstat v Itálii, ale záleží na nabídkách a také co si bude Verona představovat po sezoně," zakončil na Fiorentinu se připravující Barák, jehož slova vyšla na gol.cz.

Soutěžní debut v Rusku Kuchtovi nevyšel. Lokomotiv dostal jako obhájce trofeje pořádně naloženo od trpaslíka

Zdroj: gol.cz