Obrovský pech pro zachraňující se Newcastle: Posila Trippier si zlomila nohu a sezóna pro něj zřejmě  končí

Byl to symbol lepších zítřků. První posila během zimního přestupového okna zakoupená z nově naplněného měšce arabských majitelů. Hráč který dvěma góly dokázal zařídit v souboji o záchranu veledůležitých šest bodů. Ve 48. minutě utkání s Aston Villou ale podle všeho byl asi viděn Kieran Trippier v této sezóně na hřišti naposledy.   

Obrovský pech pro zachraňující se Newcastle: Posila Trippier si zlomila nohu a sezóna pro něj zřejmě  končí

Krásný gól z přímého kopu proti Evertonu obletěl fotbalový svět. Eddie Howe mu při absenci Jamaala Lascellese dokonce pro zápas s Newcastlem svěřil kapitánskou pásku a Kieran Trippier si ji nejprve pořádně užil, když v 35. minutě proti Aston Ville trefil v St. James Parku další přímák a další tři body. O třináct minut herního času později nicméně pro něj skončila sezóna.  Podle Eddieho Howea Trippierovi některý z protihráčů přišlápl levé chodidlo, a rentgen potvrdil, že se jedná o zlomeninu, která by Trippiera mohla vyřadit do konce sezóny.  

Trippier chtěl po potvrzení svého zranění zůstat pozitivní a tweetoval: “Je opravdu frustrující, že jsem se zranil. Vybudovali jsme si určitou dynamiku a kéž by to tak pokračovalo. Zůstanu pozitivní a budu co nejvíc pracovat na své rehabilitaci, abych byl co nejdříve fit. Děkuji vám všem za velmi milé vzkazy podpory!” ale experti oslovení BBC se shodují, že pro Newcastle, který se s obří Trippierovou pomocí nadechoval a aktuálně táhne třízápasovou šňůru výher, se jedná o velký problém. 

“Pro Newcastle se jedná o obří ztrátu,” komentoval zranění Trippiera expert Jermaine Jenas. “Kromě jeho schopností na hřišti mluvím především o jeho osobnosti a vlivu, který má na své spoluhráče, kterým pomáhá měnit situaci, ve které se oni i klub nacházejí,” dodává Jenas s tím, že už skutečnost, ře Trippier v pátém zápase za Straky dostal na rukáv kapitánskou pásku značí, jak obří kredit si dvanáctimilionová posila z Atletica Madrid na severu Anglie stihla za krátký čas vybudovat.

zdroj: BBC