Fabinho obstaral body pro Liverpool, Wolves loupili na půdě Tottenhamu

Lídři tabulky mají během tohoto víkendu "snažší nedomácí" úkoly. Manchester City bude v sobotu večer hrát na hřišti Norwiche, Liverpool pak v neděli jede do Burnley.

Další ztrátu zaznamenali v 25. kole Premier League fotbalisté Manchesteru United když na Old Trafford nedokázali zlomit Southampton. Ten si naopak po výhře na Tottenhamu připsal další cenné body z venku, a ani v Manchesteru neměl ke třem bodům úplně nejdál. United sice vedli, když je v prvním poločase poslal do vedení Sancho, hned na začátku druhé půle nicméně Sotons zásluhou Che Adamse srovnali krok a zbylých 40 minut se hrál velmi vyrovnaný fotbal.

Utkání mezi Brentfordem a Crystal Palace sice nabédlo několik gólových šancí, ani jeden z brankářů míč ze sítě ale vytahovat nemusel. Týmy ze středu tabulky anglické soutěže tak berou po bodu.

V zápase Evertonu s Leeds dokázal domácí celek zváítězit jednoznačně 3:0. Everton si již v první pětačtyřicetiminutovce zajistil dvougólové vedení a ve druhé půli už pak zápas pojistil pouze třetí brankou ze závěru utkání. Naopak Leeds ani jednou nevystřelil mezi tři tyče. V prvním poločase nicméně Rodrigo dvakrát trefil břevno, což bylo ze strany hostů vše.

Z utkání předposledního Watfordu s Brightonem ze středu tabulky si odnášejí podle papírových předpokladů všechny tři body hosté, kteří dokázali v obou poločasech vstřelit po jednom gólu. Watford po celé utkání tahal spíše za kratí konec a hosté si tři body zkušeně pohlídali.

Manchaster City se na půdě o záchranu bojujícího Norwiche ujal vedení zásluhou zabijáka Raheema Sterlinga. Tímto výsledkem i první poločas skončil. Ve druhé půli už ale úřadující mistr nováčkovi sebral veškeré šance na úspěch, přidal další tři góly a z půdy Norwiche si odváží jasné vítězství 4:0. Skvělým výkonem se zaskvěl střelec úvodního gólu Sterling, který nakonec vstřelil hattrick.

Nedělní program nabídl hned čtyři zápasy ostrovní Premier League. Liverpool veze tři body po výhře 1:0 nad Burnley, o které rozhodl v první půli Fabinho. Newcastle naopak uhájil svou půdu před nájezdem Aston Villy díky trefě Trippiera. Tottenham vykázal ztrátu v domácím utkání s Wolverhaptonem a padl 0:2. Mezi střelce se zapsali Jiménez a Dendoncker.