Conte zkritizoval přestupovou politiku Tottenhamu. Budeme chytřejší, vzkázal

Kouč Tottenhamu Antonio Conte přiznal, že není spokojen s přestupovou politikou klubu, ve kterém působí od loňského listopadu. Vůbec se mu totiž nelíbí, že se „Spurs“ do konce uzávěrky přestupového období zbavili několika dobrých hráčů. Klub podle něho musí být na trhu chytřejší.

Conte zkritizoval přestupovou politiku Tottenhamu. Budeme chytřejší, vzkázal

Conte tím narážel zejména na Dele Alliho, který ukončil sedmileté hostování ve Spurs trvalým přesunem do Evertonu, rekordní posilu Tanguy Ndombeleho, jenž se vrátil na hostování do Lyonu a dvojici Giovani Lo Celso a Bryan Gil, kteří se vydali hostovat zpět do La Ligy. „Hráči, kteří odešli na hostování, potřebují hrát více zápasů, takže to bylo správné pro obě strany. Určitě je ale divné poslat na hostování čtyři hráče a jednoho prodat,“ řekl Conte před zápasem Spurs v FA Cupu s Brightonem.

„Znamená to, že se klub možná v minulosti dopustil přestupových chyb a musí se z toho poučit. Musíte kupovat hráče, abyste posílili svůj tým, ale pokud pošlete pryč hráče, které jste koupili v minulém roce, je něco špatně,“ dodal dvaapadesátiletý trenér.

Conte byl na tiskové konferenci dotázán na budoucnost zejména Gila, který se v první polovině sezóny snažil přizpůsobit tempu anglického fotbalu, ale nakonec v zimě odešel na hostování do Valencie. „Rád říkám pravdu. Mluvíme o dobrém hráči, který je kvalitní. Fotbalu rychle rozumí, ale v tuto chvíli je pro něj anglická liga velmi těžká,“ řekl Conte na adresu odejivšiho dvacetiletého Španěla.

„Když srovnáte anglickou ligu s jinými ligami, je to prostě jiný sport. Proto, když jdete podepsat nového hráče, musíte zvážit mnoho aspektů. Ne, jestli dobře střílí nebo přihrává. Musíte zvážit spoustu situací. Hráč může být kvalitní, ale musíte být i fyzicky silný, musí hodně běhat a být odolný,“ vysvětlil dále někdejší trenér italského Interu s tím, že v londýnském klubu hodlá udělat v přestupové politice určité změny.

„Mám svou vizi a jsem tady, abych pomohl klubu zlepšit se. V minulosti jsem vybudoval dobrou strukturu a týmy, které pak vydržely v průběhu času i beze mě. Potřebujeme vybudovat dobrou strukturu na dobrých základech. Mnoho týmů je před námi, takže abychom je dohnali, musíme se vyvarovat chyb.“

Zdroj: 90min.com

Plavšičovi vyhovuje, když má všechno čelem. Není úplně silný v situacích, když je zády k bráně a soupeři...