Frýdek se diví, že Karabec nechodí hrát za béčko: V áčku ho tam trenéři dávají na 15, 20 minut. Je to pro něj frustrující

Dvanáctinásobný český šampion z Letné držel v Lyonu nadějný výsledek více než hodinu hry. Pak však v rozmezí dvou minut dvakrát udeřil bývalý střelec Monaka, Fenerbahce, Sportingu či Leicesteru Islam Slimani a když pečetil výsledek ve druhé minutě nastavení gólově rozjetý Ekampi, nakonec z toho byla jasná porážka 3:0.

Jak se líbil výkon čtvrtého celku Fortuna:ligy Martinu Frýdkovi staršímu? "Chybělo mi tam víc agresivity. Zapálení do hry by mělo být celý zápas, ne jen posledních patnáct minut. Snažit se vybojovat balon, přerušit hru, jít zpátky do svého prostoru. Dočkal i Pavelka jsou už starší hráči, věk se nedá zastavit. Na tohle by se určitě ve Spartě měli zaměřit,“ pronesl na webu isport.blesk.cz vicemistr Starého kontinentu z roku 1996.

Protože má Sparta respektovanou akademii, o budoucnost by se až tolik neobával a spíš než na drahé příchody odjinud by si více posvítil právě na Strahov, kde jeho bývalý spoluhráč Michal Horňák šéfuje béčku, jež je právě teď ve FNL na velmi lichotivé druhé příčce. "Sparta je vyhlášená svou akademií, je tam plno mladých, nadějných hráčů, co dostanou šanci," přidal ve Sportu dvaapadesátiletý odborník.

V poslední době dostali v áčku výraznou šanci např. osmnáctiletí Martin Vitík a Adam Karabec. Ten si posledních deset minut zahrál i na domácí půdě Olympique, když nahradil Haraslína. Neměl by tak kreativní hráč dostat ještě o něco víc prostoru?

"Určitě ano, ale spíš v lize, nejde ho hodit do takového zápasu a říct plavej. Divím se, že nechodí hrát za béčko, v áčku ho tam trenéři dávají na patnáct, dvacet minut, to je málo. Je to pro něj takové frustrující,“ uzavřel na iSport.cz pětinásobný mistr ligy, jenž v minulosti prošel také Leverkusenem nebo Duisburgem.

Zatímco ve Fortuna:lize je letos Karabec na 343 odehraných minutách, v MOL Cupu dostal od Pavla Vrby 179 minut prostoru a v evropských pohárech odehrál 134 minut čistého času. To, že by do sestavy nenakukoval, tedy říci nejde.

Proč nehrál Hložek? Na Letné nechtěli dopadnout jako s Krejčím, kdy se pospíchalo a pak se ztratil měsíc...

Zdroj: isport.blesk.cz.