Totální zkrat v rakouské lize! Hráč hlavičkou zlomil soupeři nos. Dostal trest na 48 zápasů

V minulosti jsme už zažili případy, kdy hráčům ruply nervy a dopustili se nějakého přestupku. Úmyslně ale někomu zlomit nos? To se jen tak nevidí.

Totální zkrat v rakouské lize! Hráč hlavičkou zlomil soupeři nos. Dostal trest na 48 zápasů

Fotbalista Raschid Arsanukaev, jenž hájí – nebo dnes už spíše hájil – barvy dresu FC Viktoria 62 Bregenz, se v závěru utkání proti Gofis Satteins dopustil velmi hrubého přestupku.

Jelikož jeho tým prohrával 1:3, mladý hráč vstupoval do všeho po hlavě, a to doslova. V jeden moment dokonce přišel do sporu se soupeřem, jemuž chtěl dát hlavičku. I tento pokus ovšem rozhodčí na hřišti vyhodnotil jako nesportovní chování a Arsanukaevovi udělil žlutou kartu. Bohužel pro hráče to byl již druhý žlutý přestupek v tomto zápase, takže se musel odebrat do sprch.

Mladý ruský fotbalista verdikt rozhodčího nemohl rozdýchat. „Tohle že je trestné? Ukážu ti, co je trestné!“ vyhrkl ze sebe Arsanukaev a rázem udeřil hlavičkou nejbližšího možného hráče soupeře, kterého srazil na zem a zlomil mu nos.

Vedení Viktorie na nic nečekalo a ruskému provinilci okamžitě ukázalo klubové dveře. Případu se navíc ujala i rakouská policie, která tento čin vyšetřuje jako cílené ublížení na zdraví.

Aby toho nebylo málo, sám hráč dostal trest na neuvěřitelných 48 zápasů. Pokud někdy dostane příležitost zahrát si fotbal znovu, stane se tak nejdříve na podzim roku 2023.