Slavia otočila se Zlínem, Sparta ztratila s Pardubicemi, Klokani řádili u Litavky, Plzeň spasil Kaša

Středeční prvoligové menu mělo po třech úterních utkáních na programu hned šest utkání.

V Uherském Hradišti, kam přijela Zbrojovka, se měnilo skóre po jedenácti minutách hry, kdy se podařilo rozvlnit brněnskou síť domácímu Havlíkovi a to i přesto, že si Berkovec na míč sáhnul. Na rozdíl dvou branek zvyšoval v pětadvacáté minutě veterán Petržela, jenž vstřelil branku poté, co po vybídnutí Sadílka obešel hostujícího gólmana. Ke korekci výsledku došlo deset minut před koncem prvního dějství a to poté, co Pernica proměněným pokutovým kopem potrestal Nemravův faul na Hladíka. K vyrovnání skóre došlo po hodiny hry, kdy střídající Růsek chytře nalezl Štepanovského a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Odpověď však přišla záhy, když zaznamenal třetí gól souboru trenéra Svědíka Daníček, jenž bezpečně proměnil druhou penaltu v zápase. Definitivně rozhodl o třech bodech pro Slovácka Jurečka, který rozesmutnil brněnský klub dvacet minut před koncem.

Na opavské půdě se to hned od úvodního hvizdu žlutilo a první rozvlnění síťě se událo ve 23. minutě, kdy se po asistenci Sadílka podařilo skórovat Rondičovi. Pro dvaadvacetiletého bosenského forvarda se jednalo o šestou trefu ligové sezony. Ve 38. minutě si oba hráči své role vyměnili - Rondič se ocitl v roli nahrávače a předložil míč kmenovému hráči PSV Eindhoven, jenž využil toho, že ho Didiba neuhlídal.

U řeky Litavky, kde je doma Příbram, se čekalo na první trefu skoro hodinu. Pak ale Puškáš našel Keitu, jenž bez žádné velké přípravy poslal Bohemians 1905 do vedení. Na dvougólový rozdíl pro vršovický celek zvýšil Vondra, kterému se podařilo využít špatného odkopu. Definitivní tři body pro soubor Luďka Klusáčka pojistil patnáct minut před koncem z penalty Květ, jenž potrestal Treglerovu ruku v pokutovém území. I tak to ale nabuzeným hostům nestačilo a na rozdíl čtyř branek zvýšil o pár chvil později svou druhou trefou v utkání Keita, jenž se prosadil hlavou. Čestnou korekci výsledku pak spáchal ugandský útočník Lubega, jenž se zapsal do střelecké listiny po dorážce. Klokani neprohráli pošesté za sebou a čtyři góly naposledy nastřílel v srpnu loňského roku Mladé Boleslavi.

Na teplických Stínadlech se hrálo v prvním dějství bez branek. První výraznější rozruch přinesla 61. minuta, v níž se dostala do vedení favorizovaná Plzeň a to poté, co domácí Ljevakovič tečoval Kašův pokus za záda bezmocného Čtvrtečky. A protože už se více podstatného nepřihodilo, Viktoria protáhla svou šňůru bez porážky na 12 utkání v řadě.

V Ďolíčku, kde mají azyl Pardubice, se poprvé rozvila síť v sedmé minutě a to poté, co Hložek našel patičkou Wiesnera, jenž skóroval ve druhém zápase po sobě. Sparta, která v předešlých třech venkovních zápasech vůbec neskórovala, se v úvodních třinácti minutách prezentovala hned šesti střeleckými pokusy a úvod utkání patřil převážně jejím hráčům. Dvougólovou pojistku zajistil slavnému "S" Hancko, který prostřelil domácího brankáře Letáčka pár chvil před odchodem do kabin. Těsně po startu druhého dějství pak zdramatizoval vršovickou bitvu veterán Jeřábek, jenž využil chyby ve sparťanské rozehrávce a pokořil Nitu náramným lobem. Východočeský tým pak vyrovnal z penalty patnáct minut před koncem zásluhou Cadua a body se dělily.

Sešívaní porazili ševce těsně 2:1 a navýšii tak náskok na čele tabulky již na 18 bodů.

Fortuna:liga - 28. kolo:

SFC Opava - FC Slovan Liberec 0:2 (0:2)
Branky: 23. Rondič, 38. Sadílek. ŽK: Rataj, Hnaníček, Hrabina, Didiba, Kulhánek, Dedič - Rondič, Pešek, Mikula.

1. FC Slovácko - FC Zbrojovka Brno 4:2 (2:1)
Branky: 11. Havlík, 25. Petržela, 66. Daníček (pen.), 71. Jurečka - 34. Pernica (pen.), 61. Štepanovský. ŽK: Reinberk, Divíšek, Šimko, Jurečka - Čermák, Moravec, Štěpanovský, Hladík.

FK Teplice - FC Viktoria Plzeň 0:1 (0:0)
Branky: 61. Kaša. ŽK: Moulis - Havel.

FK Příbram - Bohemians Praha 1905 1:4 (0:0)
Branky: 79. Lubega - 58. a 77. Keita, 70. Vondra, 75. Květ (pen.). ŽK: Soldát, Mezera - Květ.

FK Pardubice - AC Sparta Praha 2:2 (0:2)
Branky: 49. Jeřábek, 75. Cadu (pen.) - 7. Wiesner, 44. Hancko. ŽK: Ewerton - Souček.

SK Slavia Praha - FC Fastav Zlín 2:1 (1:1)
Branky: 29. Stanciu, 50. Kuchta - 7. Potočný (pen.)

Jablonec stále laškuje s Ligou mistrů, Sigma na jihu smazala dvougólovou ztrátu, Baník otočil díky De Azevedovi s Tetourem