Jablonec stále laškuje s Ligou mistrů, Sigma na jihu smazala dvougólovou ztrátu, Baník otočil díky De Azevedovi s Tetourem

Dynamo České Budějovice šlo do utkání 28. kola Fortuna:ligy se Sigmou Olomouc motivované přerušit desetizápasovou šňůru bez vítězství. Jablonec potvrdil roli favorita a Karvinou jasně přehrál.

A na Střeleckém ostrově padaly branky hned v úvodu. Již po dvou minutách rozvlnil síť za náhradním gólmanem Macíkem Valenta a o pár chvil později udeřil ze vzduchu podruhé v utkání Havel, s tím, že gólovou asistenci si připsal autor rohového kopu Čolič.

Hanáci snížili v 63. minutě díky proměněné penaltě Španěla Gonzálese a nabudilo je to k náporu, který vyvrcholil deset minut před koncem, když po tystřelené tyči Poulola přesně zakončoval střídající Daněk.

Více už se na jihu země nepřihodilo, body se dělily a Dynamo tak nedokázalo vyhrát ani pojedenácté v řadě.

Mladá Boleslav přijela do Ostravy zabojovat o třetí tříbodový zisk v řadě a udělala k tomu krok již po deseti minutách hry, kdy se po vybídnutí Takácse podařilo skórovat Klímovi, jenž uklidil míč do sítě hlavou.

V 66. minutě se podařilo domácímu souboru vyrovnat, o což se postaral z pokutového kopu Brazilec De Azevedo a o osm minut později na něj po asistenci Buchty navázal Tetour, čímž otočil výsledek.

Baník, který už neodešel poražen čtyřikrát za sebu, se bodově dotáhl na sedmé Pardubice, které vyzvou ve středu v Ďolíčku Spartu.

Úterní motivace Jablonce byla jasná - pokud by se mu podařilo položit na lopatky Weberovu Karvinou, v tabulce by minimálně do středy přeskočil na druhém místě Spartu.

Roli favorita potvrdili svěřenci kouče Petra Rady již v deváté minutě, za což mohl slovenský rychlík a nejlepší střelec Jablonce v jedné osobě Ivan Schranz, jenž zahrával po karvinské ruce penaltu a brankáři Ciupovi nedal žádnou šanci. Pro sedmadvacetiletého rodáka z Bratislava se jednalo o jedenáctou trefu ligové sezony.

Ve 21. minutě se dočkala Střelnice branky číslo 2, jejímž autorem byl ostřílený forvard Doležal, který do prázdné svatyně přetavil ukázkové vybídnutí kolegy Pleštila.

Jablonec šel proti Karviné do vedení už po devíti minutách hry. Na centr Považance si naskočil Doležal, hostující Santos zasáhl míč rukou a domácí kopali penaltu, ke které se postavil Schranz a bezpečně proměnil. Ve 21. minutě se svěřencům Petra Rady dýchalo ještě lépe, když po pěkné kombinaci Kratochvíla, Pleštila a Doležala rozvlnil síť poslední jmenovaný.

Na 3:0 zvýšil po rychlém brejku Pleštil, který nasadil Ciupovi jesle. Ke konci zápasu hosté zabrali a domácím dokázali zatopit, ale vše vykryl dobře chytající Hanuš.

Fortuna:liga - 28. kolo:

FC Baník Ostrava - FK Mladá Boleslav 2:1 (0:1)
Branky: De Azevedo (pen.), Tetour - Klíma. ŽK: Malínský, Takács, Dancák. Rozhodčí: Orel – Hájek, Paták

BaníkLaštůvka (C) – Sanneh, Svozil, Stronati, Fleišman – de Azevedo, Jánoš, Kuzmanović (56. Tetour), Kaloč, Ndefe (69. D. Buchta) – Zajíc (56. O. Šašinka).

BoleslavŠeda – Douděra, Jakub Klíma, Takács, Preisler – Budínský (C) (76. Matějovský), Dancák – Ladra (76. Skalák), Zmrhal, Malínský – Jiří Klíma (61. Drchal).

SK Dynamo České Budějovice - SK Sigma Olomouc 2:2 (2:0)
Branky: Valenta, Havel - Gonzáles (pen.), Daněk. ŽK: Javorek, Mršič. Rozhodčí: Franěk – Váňa, Vaňkát.

Budějovice: Vorel – Čolić, Králik (C), L. Havel, P. Novák – Javorek, M. Valenta – Mészáros (82. Diop), Vais, Mršić – Brandner.

SigmaMacík – Látal, Beneš (C) (71. Daněk), Houska, Zmrzlý (46. Šíp) – Breite, Sladký, Poulolo, Slaměna (46. Zifčák), P. González – Chytil.

FK Jablonec - MFK Karviná 3:0 (3:0)
Branky: 9. Schranz z pen., 21. Doležal, 41. Pleštil.

Jablonec: Hanuš - Štěpánek, Kubista, Zelený, Podaný - Pleštil (69. Smejkal), Považanec (86. Chramosta), Kratochvíl (79. Hübschman), Jovovič - Schranz - Doležal (80. R. Hrubý), trenér: Rada

Karviná: Ciupa - Mikuš, Šindelář, Santos, Mazáň - Dramé (31. Smrž) - Čmelík (67. Sinjavskij), Qose (31. Ostrák), Herc, Bartošák (86. Jursa) - Papadopulos (67. Haša), trenér: Weber

Hodnota slávistického kádru povyrostla o 15 milionů eur. Zima s Provodem už stojí stejně jako Stanciu

Slavia do semifinále EL místo Arsenalu? Superliga obří hrozbou. Mynářovi hoši slávistům na Letné nepomohli