Liverpool potrestal minely Mesliera jen jednou. Zajímá ale remíza vůbec někoho?

Dnes se řeší jediné - nově vzniklá Evropská superliga. Trochu v pozadí tak zůstala dohrávka 32. kola, ve které Liverpool nedokázal porazit Leeds. Má se ale kvůli setrvání na šesté pozici trápit?

Je to velmi zvláštní situace. Některé celky na Ostrovech bojují o TOP 4, mezi nimi i Liverpool. Po oznámení Evropské superligy je ale otázka docela jasná - musí ještě vůbec bojovat? Pokud totiž v Lize mistrů skutečně startovat nebudou, je tento boj zcela bezpředmětný.

A mimochodem, momentálně by příští ročník Ligy mistrů hrál kromě Leicesteru a West Hamu také Leeds United, který je aktuálně desátý. Před nováčkem by to ještě měl být Everton. Zpět ale k dnešní dohrávce.

Leeds United 1:1 (0:1) Liverpool FC

Branky: 87. Llorente - 31. Mané

Liverpool se v dnešním utkání mohl plnohodnotně spolehnout na Alissona. Ne ovšem na Fabinha, který se vrátil zpět do stoperské dvojice vedle Kabaka. Ve 24. minutě vyrobil obrovskou hrubku a Bamford šel sám na branku. Alissona ale překonat nedokázal.

Na opačné straně poslal fantastický míč Jota přímo na Alexandera-Arnolda, Meslier chybně vyrazil a Sadio Mané poslal míč do prázdné brány.

Druhý gól mohl ještě před pauzou přidat Firmino, absenci formy potvrdil nepřesným obloučkem za Mesliera. Ten byl nadále velmi nejistý, ve druhé půli předvedl další šílené minely, Liverpool je ale potrestat nedokázal.

Salah pálil mimo, po rohovém kopu Meslier vyběhl úplně mimo a na poslední chvíli vyrážel pokus Joty na další roh. Na opačné straně se Leeds rozehrál ke skvělému ofenzivnímu výkonu, hosty ale nad vodou držel Alisson.

Poradil si s pokusy Harrisona i Robertse, Bamford napálil horní tyč. Tři minuty před pauzou ale domácí rozehráli rohový kop a nepřesná zónová obrana Reds nabídla branku Diegu Llorentemu. Ten hlavičkou nezaváhal a srovnal.

V nastavení skvělou individuální akci Firmina pohřbil střídající Oxlade-Chamberlain, který si nedokázal míč ideálně zpracovat a poslal jen lehký pokus na Mesliera. Leeds tak doma urval cenný bod s Liverpoolem za remízu 1:1.