Real doma vybuchl, bez vyloučeného Militaa podlehl Levante. Sevilla porazila Eibar, Mir z Huescy se blýskl hattrickem

Útočník Rafael Mir byl protagonistou pátečního večera při výhře Huescy. Sevilla v sobotu porazila Eibar. Real Madrid doma potvrdil špatnou formu a podlehl Levante 1:2. Valencia poté zvítězila nad Elche. Villarreal zase remizoval se San Sebastianem.

Real Valladolid doma nestačil na Huescu 1:3. Všechny góly hostů obstaral útočník Rafael Mir Vicente, za domácí pak už pouze ke konci snížil Toni. Eibar doma hostil Sevillu a podlehl jí 0:2, skóre otevřel z penalty Ocampos, na 2:0 poté zvýšil Jordan. Kvůli doléčování svalového zranění hostům chyběl český brankář Tomáš Vaclík.

Real Madrid hrál už od 9. minuty v desíti hráčích, vyloučit se nechal za hrubost stoper Eder Militao. I přesto ale brzy poté poslal do vedení Marco Asensio. Tím ale bílý koncert končil, ještě před poločasem si Real nechal vyrovnat, Levante po přestávce mělo šanci dostat se díky penaltě do vedení. Roger ji napoprvé odmítl, v 78. minutě však skóroval a vstřelil tím vítězný gól na 2:1 na hřišti Realu Madrid.

O vítězství Valencie na hřišti Elche rozhodl Wass brankou ve 22. minutě, její Soler pak ještě neproměnil penaltu, na výsledku 1:0 se už však nic nezměnilo. Villarreal vedl na hřišti Realu Sociedadu, na poslední chvíli ale o vedení přišel a hosté díky gólu Isaka v nastavení remizovali na hřišti Žluté ponorky 1:1.