Barcelona uhájila bronzovou pozici. Real pouze remizoval, Granada přehrála Osasunu

Španělsko trápí sněhová bouře, která odložila zápas Atlética Madrid s Bilbaem. Na prozatimní třetí místo pronikla Barcelona, která rozdrtila Granadu.

Antoine Griezmann konečně připomíná z Atlética. Dnes to na vlastní kůži poznali soupeři z Granady, kterým francouzská hvězda dvakrát ukázala svoje střelecké kvality. Po dvou trefách přidal i hvězdný Messi a byla z toho pohodová výhra 0:4. Barcu dnešní výhra vyšvihla na provizorní třetí místo.

Skvělý den prožil i Júsufa En-Nesjrího, který hattrickem popravil San Sebastian. Tým momentálně zraněného Tomáše Vaclíka se k dnešnímu soupeři dotáhl v ligové tabulce. A velmi pravděpodobně jej hravě přeskočí, Sevilla má k dobru ještě tři neodehrané zápasy.

Real Madrid pouze remizoval na hřišti Pamplony a nevyužil příležitosti dočasně stanout na čele tabulky. Ligovým lídrem zůstává i nadále Atlético, kterému navíc zbývá dohrát několik zápasů.

V dohrávce 4. kola Osasuna padla proti Granadě 2:0. Ve 22. minutě se dostal k dorážce v pokutovém území Suarez Charris a míč ulkidil po zemi k pravé tyči. Těsně před poločasem byl hostující Herrera nastřelen do těla, úplně změnil dráhu míče a byl z toho nešťastný vlastní gól

Dohrávka 4. kola:

Granada - Osasuna 2:0 (22. Suarez Charris, 45+1. Herrera vlastní)

Dohrávka 1. kola:

21:30 Atl. Madrid - Sevilla

Sobotní výsledky 18. kola:

FC Sevilla - San Sebastian 3:2 (4., 7. a 46. En-Nesjrí - 5. vlastní Diego Carlos, 14. Isak)

Granada - FC Barcelona 0:4 (12. a 63. Griezmann, 35. a 42. Messi),

Pamplona - Real Madrid 0:0

Levante - Eibar 2:1
Branky: 65. Melero, 76. Morales - 51. Inui

Cádiz - Alavés 3:1
Branky: 15. Alex, 56. Lozano, 68. Negredo - 23. z penalty Joselu