Real vypadl s třetiligovým soupeřem v poháru, dál jde Sociedad. Villarreal remizoval s Granadou

Španělská nejvyšší soutěž v rámci 19. kola začala dvěma remízami 2:2. Cadíz se rozešel nerozhodně s Levante, bod mají i Valladolid a Elche. Sevilla potvrdila roli favorita a vyhrála na hřišti Alavésu. Další výsledek 2:2 pak měl na svědomí Villarreal s Granadou, Betis porazil Celtu Vigo a Getafe zvítězilo nad Huescou. Jedno velké překvapení pak nabídl španělský pohár.

Již ve 4. minutě zápasu Cádiz - Levante se domácí Perea dostal do výborné šance a střelou k pravé tyči skóroval. O čtyři minuty později se o vyrovnání postaral Martí Roger, který doklepl míč do poloprázdné svatyně a o tři minuty později opět Roger úřadoval, když ranou k levé tyči nedal brankáři šanci. Ve 28. minutě Cadiz dokázal vyrovnat, když se hlavou nemýlil Cala.

Elche se dostalo nad Valladolidem do rychlého dvoubrankového vedení, jenže domácím se podařilo ve druhém dějstvím vyrovnat a body se dělily i ve druhém zápase. Sevilla zvítězila na hřišti Alavesu, vše podstatné se dělo už v prvním poločase. Getafe těsně porazilo Huescu 1:0, o jedinou branku se postaral Arambarri.

Real Betis zvládl duel nad Celtou Vigo a vyhrál jej 2:1, obě branky domácích vstřelil Canales, za hosty se trefil Mina. Villarreal remizoval s Granadou 2:2.

Na programu byl ale i španělský pohár, do osmifinále se bez problémů dostal Real Sociedad. Real Madrid vvšak ostudně prohrál na hřišti třetiligového Alcoyana 1:2 v prodloužení. Bílý balet poslal do vedení Militao, Galacticos si ale po ostudném výkonu nechali vyrovnat a v prodloužení, přestože hráli přesilovku, inkasovali znovu a prohráli 1:2 a s Copa del Rey, který vyhráli naposledy v roce 2014, se loučí.