Kadeřábek byl u výhry Hoffenheimu, Bayern deklasoval Schalke, Leverkusen, Lipsko a Dortmund znovu prohrály

Bundesligové kolo začalo už v pátek večer, kdy se odehrál zajímavý duel mezi Mönchengladbachem a Dortmundem. Většina zápasů se odehrála v sobotu odpoledne, kdy se představil Leverkusen, Frankfurt či Lipsko. Vysoké vítězství si připsaly Brémy. Schalke 04 prohrálo 0:4 doma proti Bayernu. Po zranění poprvé od října nastoupil za Hoffenheim Pavel Kadeřábek a slavil výhru 3:0 nad Kolínem nad Rýnem.

V souboji dvou Borussií padlo šest branek, v první půli ovšem byli pouze dva střelci, domácí obránce Nico Elvedi a vyhlášený kanonýr hostů Erling Haaland. Nerozhodný stav 2:2 ale domácí Gladbach ve druhé půli strhnul a vstřelil další dva góly a vyhrál 4:2. Augsburg doma v sobotu zvítězil nad Unionem Berlín 2:1.

Ve formě hrající Frankfurt vyplenil Bielefeld a zvítězil zde 5:1. Duel se Stuttgartem doma zase zvládl Freiburg poměrem 2:1. Leverkusen se nachází v mizerné formě a potvrdil to i doma proti Wolfsburgu, za domácí kvůli zranění nenastoupil Patrik Schick. Prohru s outsiderem z Mohuče muselo skousnout Lipsko po výsledku 2:3. Werder Brémy večer zvítězil na hřišti Herthy Berlín vysoko 4:1, v základní sestavě nechyběli čeští reprezentanti brankář Jiří Pavlenka a obránce Theo Gebre Selassie, který nastoupil s kapitánskou páskou.

Kanonádu Bayernu odstartoval ve 33. minutě Thomas Müller. Po změně stran Lewandowski vstřelil gól v rekordním osmém venkovním utkání v řadě. V poslední dvouminutovce pak na 0:4 upravili Müller a Alaba.

Hoffenheim vyhrál díky dvěma proměněným pokutovým kopům Andreje Kramariče. Český reprezentat Kadeřábek se dostal do hry za rozhodnutého stavu v 75. minutě, jednalo se o jeho první start od října loňského roku.

Bundesliga, 18. kolo:

Borussia Mönchengladbach - Borussia Dortmund 4:2 (2:2)
Branky: 11. a 32. Elvedi, 49. Bensebaini, 78. Thuram - 22. a 28. Haaland

Augsburg - Union Berlín 2:1 (1:1)
Branky: 17. a 47. Niederlechner - 25. Invartsen
Neproměněná penalta: 56. Invartsen (Union Berlín)

Arminia Bielefeld - Eintracht Frankfurt 1:5 (1:3)
Branky: 36. Cordova - 25. a 33. Silva, 27. Kostič, 51. Nilsson (vl.), 75. Jovič

Freiburg - Stuttgart 2:1 (2:1)
Branky: 14. Demirovič, 37. Yeong - 7. Wamangituka
Neproměněná penalta: 45. Gonzalez (Stuttgart)

Bayer Leverkusen - Wolfsburg 0:1 (0:1)
Branka: 35. Baku

Mohuč - Red Bull Lipsko 3:2 (2:2)
Branky: 24. a 35. Niakhate, 50. Barreiro - 15. Adams, 30. Halstenberg

Hertha Berlín - Werder Brémy 1:4 (1:2)
Branky: 45+2. Cordoba - 10. Selke (pen.), 29. Toprak, 57. Bittencourt, 77. Sargent Neproměněná penalta: 21. Cunha (Hertha Berlín)

Schalke 04 - Bayern Mnicho 0:4 (0:1)
Branky: 33. a 88. Müller, 54. Lewandowski, 90. Alaba

Hoffenheim - Kolín n. R. 3:0 (2:0)
Branky: 7. z pen. a 75. z pen. Kramarič, 28. Baumgartner