Den na Ostrovech: Watkins ukončil střelecké trápení, souboj Čechů ovládl Kalas

Po Boulevardu přichází na řadu další pravidelná rubrika - Den na Ostrovech. Ta shrne tři nejpodstatnější události uplynulého dne na anglických trávnících i v zákulisí.

Watkins ukončil střelecké trápení, Newcastle ne

Je docela možné, že po dohrávce 11. kola bude z pozice manažera Newcastlu odvolán Steve Bruce. Nahradit by jej údajně mohl Eddie Howe. Newcastle totiž počtvrté v řadě neskóroval, z posledních deseti soutěžních duelů vytěžil jen dva body a místo bojů o poháry se může "těšit" na boj o záchranu. Po třech porážkách naopak zabrala Aston Villa. Své trápení ukončil Ollie Watkins, který na gól čekal dlouhých 823 minut. Druhý gól přidal po nádherné ráně Bertrand Traoré.

Souboj českých hráčů ovládl Kalas

V rámci 4. kola FA Cupu uspěl Southampton v utkání nad Arsenalem, slaví i Manchester City, který otočil duel na půdě Cheltenhamu. A z postupu se raduje i kapitán Bristolu City Tomáš Kalas, který na půdě Millwallu odehrál při výhře 0:3 celé utkání. Třináct minut dostal k dispozici také Jiří Skalák, na prohře svého celku ale již nic nezměnil.

Sunderland se dotahuje na TOP 6

Jedním z ostře sledovaných anglických týmů se po natočení dokumentu od společnosti Netflix Sunderland 'Til I Die stal právě tento celek, který ještě nedávno působil v Premier League. Nyní již třetí sezónou hraje League One a opět se snaží postoupit alespoň do Championship. V rámci 25. kola porazil na domácím hřišti Shrewsbury zásluhou trefy Charlieho Wykea, který se letos dočkal už jedenácté ligové trefy. Sunderland se díky tomu posunul už na sedmé místo tabulky a oproti šestému Charltonu má dva duely k dobru.