Dočká se Trávník většího herního vytížení? V sestavě Sparty byl proto, že dobře pracoval na tréninku

Šestadvacetiletý špílmachr Michal Trávník zatím ve Spartě stále nenavázal na nadprůměrné výkony z jablonecké Střelnice, díky nimž si angažmá na Letné vysloužil.

Ačkoliv již aktuálního lídra Fortuna:ligy odehrál k tomuto datu 40 soutěžních zápasů (33 v lize, šest v MOL Cupu a jeden v pohárové Evropě), na první zápas do střelecké listiny pořád čeká...

Na lavičce začal i nový soutěžní ročník 2020/2021, s tím, že premiéru v základní sestavě si odbyl až v šestém kole proti svému bývalému zaměstnavateli z Jablonce (2:1).

K dosavadním čtyřem vystoupením v roli náhradníka tak konečně přidal i pobyt mezi jedenácti vyvolenými, s tím, že se na ploše zdržel 79 minut, než byl nahrazen mladším Filipem Součkem.

Bude to pro něj znamenat obrat k lepšímu a větší herní vytížení, s tím, že bude mít šanci na hru od úvodních minut také 18. října v západočeské Doosan aréně proti třetí Plzni?

O jeho výkonu promluvil po šesté výhře ze šesti zápasů také hlavní kouč Václav Kotal. "Trávník se dostal do sestavy proto, že dobře pracoval na tréninku, v poháru podal velmi dobrý výkon a Láďu Krejčího jsme stáhli do čtyřky. Proto se dostal do hry," ozřejmil velezkušený odborník.

"Ve druhé půli nám středoví hráči špatně vyplňovali prostor před sebou a soupeř se dostával do šancí. Proto jsme střídali. Přišel Souček a Jablonec přidal zase dalšího útočníka, hráli na tři vysoké útočníky a my jsme s tím měli problém," přiznal na sparta.cz muž zodpovědný za výkony a výsledky slavné domácí značky z Prahy 7.

Slavia nepodává výkony odpovídající jejím ekonomickým možnostem, Sparta musí dokázat svou sílu v Plzni