Sparta zničila Karvinou a jde do čela ligy, Plzeň zvládla zápas s Boleslaví, Pardubice obraly mistra o body

Slovácko si ve 3. kole poradilo s Teplicemi. Baník odjel z Jablonce s prázdnou. Opava remizovala 1:1 v Příbrami. I Pardubice berou bod za cennou remízu 1:1 se Slavií. Favorizovaná Sparta brzy prohrávala o dvě branky. Ještě rychleji však dokázala zápas otočit a tím se dostala do čela Fortuna ligy. Zlín využil přesilovku a porazil Brno. Po minulém ligovém výprasku v Liberci Guľův tým povinně porazil Mladou Boleslav

Slovan na Střeleckém ostrově šel do vedení ve 41. minutě, když záložník Mosquera od pravé postranní čáry nacentroval do vápna a míč nečekaně zapadl až pod břevno Drobného. Ve 48. minutě poté ještě krajní obránce Koscelník centrem našel Rabušice, který hlavou překonal brankáře Jihočechů Drobného.

Jablonec je stále neporažen. Severočeši vedli od 61. minuty. Po rohovém kopu Ladry si naskočil Schranz a oslavil první soutěžní branku v dresu Jablonce. V 72. minutě Zelený dorazil Schranzovu střelu jednoduše do sítě.

Slovácko udeřilo po hodině hry. V 62. minutě se dostal na zadní tyči k hlavičce Kohút a dostal míč za brankovou čáru. Na 0:2 zvýšil střídající Kliment, ten i přes faul Paradina dostal zpět na nohy a do odkryté branky, kde chyběl po předchozí akci brankář Grigar, zvýšil.

Slavia utrpěla nečekanou ztrátu v duelu s nováčkem z Pardubic. Ten dokonce vedl, ale mistr dokázal po přestávce vyrovnat, když se po rohovém kopu Ševčíka hlavou trefil Musa.

Sparta jako jediná ještě neztratila ani bod. Výhra se zprvu nerodila lehce. Ve 28. minutě už prohrávala 0:2. Poté si ve vápně skvěle počínal Hložek a ukázkově zakončil – 1:2. Těsně před poločasem vyrovnal z penalty Dočkal. Po Přestávce si na centr Lischky naskočil Ladislav Krejčí II. a Letenští šli do vedení. V 56. minutě to už bylo 2:4, když Sáček vybídl Hložka a ten se opět nemýlil. Definitivní tečku zápasu dal Kozák, který těžil z přihrávky navrátilce Ladislava Krejčího staršího.

Fortuna liga – 3. kolo:

FK Pardubice - Slavia Praha 1:1 (1:0)
Branky: 38. Tischler - 51. Musa
Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Vodrážka - Houdek (video)
ŽK: Solil, Černý, Prosek, Jeřábek - Hovorka, Stanciu, Traoré, Musa
Diváci: 2671 (omezený počet)
Pardubice: Boháč - Prosek, Šejvl, Toml, Čelůstka (89. Pfeifer) - Jeřábek - Tischler, Solil, Cadu (66. Ewerton), Surzyn (66. Sláma) - Černý (53. Petráň), trenér: Novotný
Slavia: Kolář - Coufal, Hovorka, Kúdela, Bořil - Ševčík - Masopust (76. Oscar), Stanciu (90. Takács), Provod (90. Lingr), Olayinka (46. Traoré) - Tecl (46. Musa), trenér: Trpišovský

FK Jablonec - Baník Ostrava 2:0 (0:0)
Branky: 61. Schranz, 72. Zelený
Rozhodčí: Machálek - Dohnálek, Ratajová - Berka (video)
ŽK: Holík - Fillo, Potočný, Šašinka, Laštůvka
Diváci: 2436 (omezený počet)
Jablonec: Hanuš - Holík, Martinec, Kubista, Podaný - Ladra (90. Haitl), Hübschman, Považanec, Zelený - Schranz (88. Velich), Čvančara (72. Jovovič), trenér: Rada
Ostrava: Laštůvka - Fillo (77. Azackij), Pokorný, Svozil, Fleišman - Jánoš (77. Jirásek) - Potočný, Kuzmanovič (67. Chvěja), Tetour, Holzer (67. Reiter) - Tijani (46. Šašinka), trenér: Kozel

Dynamo České Budějovice - Slovan Liberec 0:2 (0:1)
Branky:
41. Mosquera, 48. Rabušic
Rozhodčí: Marek - Batík, Leška
ŽK: Ekpai, Havelka, Novák - Pešek, Mosquera, Kačaraba
Diváci: 2314 (omezený počet)
Č. Budějovice:
Drobný - Kladrubský, Havel, Králik, Novák - Ekpai (55. Mršič), Havelka (81. Jánošík), Javorek (55. Ledecký), Čavoš, Brandner – Matějka, trenér: Horejš
Liberec: Nguyen - Koscelník, Tijana, Kačaraba, Mikula - Hromada, Mara - Pešek (60. Matoušek), Beran (81. Chaluš), Mosquera (88. Fukala) - Rabušic (60. Hilál), trenér: Hoftych

Teplice:
Grigar - Vondrášek, Heidenreich (89. Ljevakovič), L. Mareček - Hyčka (20. Radosta, 69. Shejbal), Kučera, Trubač, Žitný, Moulis - Řezníček, Mareš (69. Paradin), trenér: Hejkal
Slovácko:
Nemrava - Reinberk, Daníček, Kadlec, Kalabiška - Havlík (71. Šimko), Kohút (78. D. Mareček) - Petržela (71. Hellebrand), Sadílek (90. Rezek), Navrátil - Cicilia (78. Kliment), trenér: Svědík

FK Příbram - SFC Opava 1:1 (0:0)
Branky:
57. Antwi - 74. Dedič
Rozhodčí: Hocek - Kříž, Kotalík - Franěk (video)
ŽK: Kováč (asistent trenéra Opavy)
Diváci: 1268
Příbram: Melichar - Nový, Tregler, Kingue, Cmiljanovič (81. Vilotič) - Hájek, Soldát - Antwi (69. Vais), Pilík (81. Cortez), Vávra (89. Pinc) – Rezek, trenér: Čuhel
Opava: Fendrich - Hrabina, Žídek, Večerka, Helešic - Mondek, Texl, Zavadil, Řezníček (63. Juřena) - Dordič (72. Dedič), Holík (90.+2 Pikul), trenér: Skácel

MFK Karviná - Sparta Praha 2:5 (2:2)
Branky: 23. Papadopulos, 28. vlastní Lischka - 41. a 56. Hložek, 45.+2 Dočkal z pen., 53. Ladislav Krejčí II, 82. Kozák
Rozhodčí: Proske - Caletka, Dresler - Zelinka (video)