Pardubice slaví první ligovou výhru, Plzeň zažila v Liberci krutou sprchu, Sparta neměla se Sigmou problémy

Východočeský nováček Fortuna:ligy potvrdil, že jeho dobrý výkon v Jablonci nebyl náhodou. Nyní si oficiálně připsal body proti Teplicím. Nečekanou a krutou porážku zažila Viktoria, která v Liberci dostala čtyři góly. Sparta splnila povinnost papírového favorita a Olomouc zdolala 3:0.

Pardubice vsadily v utkání proti Teplicím na ofenzivnější taktiku, která poprvé slavila úspěch v 43. minutě, když se ve vápně po přihrávce od spoluhráče prosadil Tischler. Chvíli po změně stran se však hostům podařilo vyrovnat, a to především díky šťastné teči od bránícího Tomla, který usměrnil centrovaný míč přesně ke vzdálenější tyči, že na něj brankář nedosáhl. Vítězná trefa se dostavila v 63. minutě a postaral se o ni Surzyn, který při úniku z levého křídla propálil gólmana Sklářů. Pardubice si tak po výhře 2:1 připisují první tři body do tabulky a hned po reprezentační přestávce vyzvou Slavii.

Velmi krutou sprchu zažila Plzeň v Liberci. Viktoriáni se prakticky ani nerozkoukali a už museli dohánět tříbrankový deficit. Pekelně ostrý vstup se snažil ještě před poločasovým hvizdem zmírnit Čermák, který proměnil pokutový kop, jenže v 55. minutě si stejně domácí vzali tříbrankové vedení zpátky. Stav 4:1 vydržel až do konce utkání. Na Plzni se nepochybně podepsalo středeční vyřazení z Ligy mistrů.

Sparta pod vedením trenéra Kotala opět vsadila na systém s třemi obránci vzadu, ovšem tentokrát si na rozdíl od utkání s Brnem dokázala udržet konstatní tlak víceméně po celý průběh zápasu. Po několika šancích jako první skóre otevřel v 37. minutě Juliš, jenž se znovu trefil ještě těsně před odchodem do šaten. Vítězství na 3:0 pečetil gólem v závěru střídající Libor Kozák, který se prosadil z rohového kopu.

Fortuna:liga, 2. kolo:

FC Zbrojovka Brno – Bohemians Praha 1905 0:0 (0:0)
Karty: 65. J. Sedlák (BNO), 89. Ad. Čermák (BNO) – 90+1. Ljovin (BOH)
FC Zbrojovka Brno: Šustr – Štepanovský (C), Jakub Šural (87. Endl), Černín, Jan Moravec – Vaněk (65. Koudelka), J. Sedlák, Ad. Čermák, A. Fousek (65. Pachlopník) – Hladík (69. M. Vintr), Růsek
Bohemians Praha 1905: P. Le Giang – Bartek (90+3. Pokorný), Bederka, Köstl, M. Dostál – Vaníček (90+3. Novák), Vacek (69. Nečas), Ljovin, Jindřišek (C), Hronek (86. Vondra) – Puškáč (86. Osmančík)

FK Pardubice – FK Teplice 2:1 (1:0)
Branky: 43. Tischler (Solil), 63. Surzyn (T. Čelůstka) – 49. Toml (vla.)
Karty: 90+1. Tischler (PCE) – 76. Trubač (TEP), 79. Hejkal (TEP)
FK Pardubice: Boháč – Prosek, Toml, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek (C) – Cadu (86. Pfeifer), Solil, Tischler (90+3. Hušek), Surzyn (65. Sláma) – P. Černý (65. Huf)
FK Teplice: Grigar – Paradin, Heidenreich, Mareček – Vondrášek (67. Radosta), Kučera, Trubač, Žitný, Černý (76. Kodeš) – Jakub Řezníček (76. Hyčka), J. Mareš (C)

FC Slovan Liberec – FC Viktoria Plzeň 4:1 (3:1)
Branky: 4. Mosquera (Pešek), 11. Júsuf Hilál (Mara), 14. Hromada (Beran), 55. Mosquera – 34. Al. Čermák (pen.)
Karty: 33. Mosquera (LIB), 75. Matoušek (LIB), 75. Rabušic (LIB) – 39. Al. Čermák (PLZ), 45+2. Mihálik (PLZ), 57. M. Havel (PLZ), 72. Hořava (PLZ), 78. Hejda (PLZ), 80. Bucha (PLZ)
FC Slovan Liberec: Nguyen – Koscelník, Mo. Tijani, Kačaraba, Mikula (C) – Hromada, Mara – Pešek (81. Fukala), Beran (77. Chaluš), Mosquera (67. Matoušek) – Júsuf Hilál (46. Rabušic)
FC Viktoria Plzeň: A. Hruška – M. Havel (65. Řezník), Hejda, Brabec (C), J. Kovařík – Bucha, Kalvach, Al. Čermák (64. Hořava) – Ba Loua (35. Beauguel), Mihálik (46. Káčer), J. Kopic

AC Sparta Praha – SK Sigma Olomouc 3:0 (2:0)
Branky: 37. Juliš (Hložek), 45. Juliš, 89. Kozák (Čelůstka)
Karty:   18. Štetina (SPA) – 23. Hála (OLO), 33. Greššák (OLO), 62. P. González (OLO), 80. Radić (OLO)
AC Sparta Praha: Heča – Štetina, Čelůstka, Lischka – Vindheim, Sáček (90+2. Trávník), Dočkal (C) (90+3. Souček), Ladislav Krejčí ml., Matěj Hanousek – Hložek (81. Karabec), Juliš (74. Kozák)
SK Sigma Olomouc: Mandous – Hála, Jemelka, R. Hubník (C), Zmrzlý – Greššák (59. Zifčák) – Houska (79. Daněk), Zahradníček (84. Látal), Breite, Falta (46. P. González) – Nešpor (79. Radić)