Liverpool triumf v Lize mistrů neobhájí. Do dalších bojů postupují Atlétiko a PSG

Lipsko vyhrálo v Londýně 1:0 a favorita šokovalo i doma. Dvě branky v první půli vstřelil Sabitzer a na konečných 3:0 pečetil postup Rudých býků před koncem Emil Forsberg. Více než 42 tisíc diváků v Red Bull Areně se tak dočkalo historicky prvního postupu Lipska do čtvrtfinále Ligy mistrů, naopak Mourinho potvrdil, že se mu proti německým týmům nedaří a jeho Tottenham v Champions League končí.

Ani jeden divák ale kvůli šíření koronaviru nebyl na tribunách ve Valencii. Netopýři prohráli na hřišti Atalanty 1:4 a doma se pokusili dvojzápas otočit, avšak marně. V divoké přestřelce Atalanta vyhrála i podruhé, vítězství 4:3 tak outsiderovi z Itálie zajistila překvapivý postup mezi osm nejlepších týmů Evropy. Všechny čtyři góly hostů přitom zaznamenal famózní útočník Iličič.

PSG doma potřebovalo v odvetě proti Dortmundu uspět, což se nakonec i stalo. Nepříznivý výsledek 1:2 z úvodního duelu byl zapomenut již po prvním poločase, kdy se střelecky prosadili Neymar a Bernat. Díky výhře 2:0 se francouzský obr nakonec radoval z postupu.

Sen Liverpoolu o obhajobě triumfu v Lize mistrů se rozplynul již v osmifinále, kdy nad síly londýnského celku bylo Atlétiko Madrid. Španělský klub přijel na Anfield Road s jednobrankovým náskokem, který však v prvním poločase odvety odmazal Wijnaldum. Vzájemná konfrontace nakonec vygradovala v prodloužení, kde začali lépe domácí. Na trefu Firmina však reagoval dvěma brankami Llorente, který nakonec poslal svůj tým do dalších bojů. V samotném závěru pak už jen zmar Reds dovršil Morata, který upravil na 2:3.