Bayern nezaváhal, Leverkusen smetl Frankfurt a vyhlíží přední příčky tabulky, zaváhání Lipska využil Dortmund

Bundesliga otevřela své pětadvacáté kolo, v němž se doposud dařilo fotbalistům Freiburgu, Leverkusenu či Dortmundu. Ani první Bayern nezaváhal a porazil Augsburg. Zbytek se musel smířit pouze s remízami.

Bayer Leverkusen chytá od počátku února novou vítěznou slinu, s níž přehrává jednoho soupeře za druhým. Naposledy to odnesl Frankfurt, který prohrál třetí utkání v řadě a domů se vrátil s čtyřgólovým debaklem.

Drobné zpomalení v boji o titul pocítilo Lipsko, které remizovalo na půdě Wolfsburgu. Střelecky poměrně výživné utkání bylo pouze ochuzeno o branky, nepadla ani jedna.

Zaváhání Lipska využili hráči Dortmundu, jež překonali Monchengladbach na jeho hřišti a posunuli se tak na druhé místo tabulky. Za Borussii se trefil Hazard s Hakimim, za domácí pouze Stindl.

V základní sestavě Herthy Berlín se objevil český legionář Vladimír Darida, jenž se pokusil odvrátit blamáž se sestupujícími Brémami. Hosté vedli po šesti minutách hry už 2:0, následně se však museli spokojit s remízou 2:2.

V neděli pak potvrdil roli favorita i Bayern. Diváci se prvního gólu dočkali až po poločase. V 53. minutě Boateng dlouhým pasem za obranu našel Mullera a ten z první - 1:0. V 91. minutě si vyměnil míč Goretzka s Gnabrym a první jmenovaný pojistil vedení. Tomáš Koubek byl připravený na lavičce náhradníků.

V deseti dohrávající Mohuč doma nedokázala udržet vedení a po závaru před vlastní brankou přišla o vedení.