Fernandes dal první gól za United, Arsenal díky Aubameyangovi přestřílel Toffees

Bruno Fernandes se poprvé střelecky prosadil za Manchester United a Rudí ďáblové doma pohodlně přehráli Watford. Slavit může znovu i Arsenal, který díky dvěma zásahům Pierra-Emericka Aubameyanga přestřílel nebezpečný Everton. Ten ale potvrdil svou bilanci proti týmům z TOP 6.

Manchester United předvedl dominantní výkon a Watford porazil vysoko 3:0. V první půli se domácí dočkali branky až v závěru půle. Fernandese fauloval Foster a rozhodčí Atkinson nařídil pokutový kop.

Toho se ujal sám Bruno Fernandes a přesnou ranou k levé tyči poslal Rudé ďábly do vedení. Na začátku druhé půle dokázal srovnat Deeney, míč se ale předtím otřel o roku Dawsona a gól tak neplatil.

Místo toho za šest minut poté Fernandes parádně vysunul Martiala a ačkoliv francouzský útočník napoprvé Fostera nepřekonal, podruhé už jej dokázal přelobovat. Definitivní pojistku přidal Mason Greenwood, jenž parádně zaspolupracoval s hvězdou utkání Brunem Fernandesem.

Další zápas bez inkasované branky má za sebou Wolves. Hrdinou Vlků se stal znovu Diogo Jota. Ten v prosinci minulého roku dvěma góly zařídil remízu proti Brightonu, následně v Evropské lize vstřelil hattrick. Nyní si zápasy otočil. Ve čtvrtek hattrickem sestřelil Espanyol, dnes Norwichi vsítil dva góly.

Zatímco Wolves nadále může uvažovat o evropských pohárech, Norwich už se pomalu balí zpět do Championship.

V posledním nedělním utkání Arsenal přestřílel Everton poměrem 3:2. Už v první minutě chybně odvrátil míč z přímého kopu Luiz a Calvert-Lewin akrobaticky nedal Lenovi šanci.

Arsenal brzy srovnal. Střídající Saka kolmicí našel Nketiaha a ten pro změnu diváka udělal z Pickforda. O šest minut později se skvostnou průnikovou přihrávkou prezentoval David Luiz a Pierre-Emerick Aubameyang potvrdil roli zabijáka. Ještě v první půli ovšem hosté srovnali. Po rohovém kopu a následném závaru míč za Lena dotlačil Richarlisona.

V první minutě druhé půle tentokrát udeřili domácí a jednalo se nakonec o vítěznou branku. Centr Pépého hlavou do branky umístil Aubameyang a se sedmnácti góly je společně s Jamiem Vardym v čele tabulky střelců. Definitivní pojistku mohl přidat Nketiah, orazítkoval břevno. Na druhé straně měl možnost srovnat Calvert-Lewin, v závěrečných vteřinách ale minul. Tři body tak z tohoto velice zajímavého zápasu má Arsenal.