Konec zápasu určuje až rozhodčí, vyčítá Šustr svým hráčům. Brno se vzdálilo postupovým místům

Zbrojovce Brno v loňské sezóně jen těsně unikl postup do první ligy, letos se jí ale ve druhé nejvyšší soutěži vůbec nedaří. Ztrácí zbytečné body a prohrála na Dukle a nyní i v Jihlavě. Právě od těchto tří týmů se očekává, že postoupí nebo alespoň odehrají baráž, Brnu se to ale nedaří.

V pátek Zbrojovce v Jihlavě uškodila poločasová přestávka, přesněji řečeno minuta před ní a po ní. Jihlava totiž Brnu vstřelila gól do šatny i ze šatny a vedla snadno 2:0. Brněnskému týmu se ale i přesto podařilo srovnat, vyrovnvací branku vstřelil v 88. minutě Antonín Růsek a Zbrojovka měla na dosah remízu, kterou by vzhledem k průběhu musela brát všema deseti.

Poslední slovo ale měla Jihlava. Brno se stavem 2:2 uspokojilo a jihlavský Smejkal vstřelil v nastavení branku na 3:2, na kterou Zbrojovka nedokázala zareagovat a na Vysočině tak prohrála.  "Co se mi honí hlavou? Spousta slov, většinou sprostých," komentoval utkání Pavel Šustr, kouč Zbrojovky Brno.

"Vyrovnání nás stálo hodně sil, hráče jsme hned poté nabádali, aby byli nadále koncentrovaní, nepolevili a nepustili Jihlavu do hry. Na zkušenější hráče se v takové situaci snažíte zavolat, aby tým dali dohromady, aby všichni věděli, že ještě není konec a pracovali dál. Přesto jsme nedůslední byli," mrzelo brněnského trenéra.

Další těžkou zkoušku má ale Zbrojovka před sebou, za týden totiž bude hostit ambiciózní Hradec Králové.