Jihlava dramaticky zdolala Zbrojovku, v čele FNL zůstávají Pardubice. Líšeň doma konečně vyhrála

Už v pátek byl na programu šlágr kola Fortuna národní ligy. Jihlava doma v rámci souboje favoritů na postup mezi elitu přivítala Zbrojovku Brno. O hodinu dříve ale začal souboj Vítkovic, které hostily Sokolov. V sobotu pak Dukla hostila Ústí nad Labem, do Chrudimi přijela Vlašim, Viktoria Žižkov se představila v Třinci, v brněnské Líšni odehrál své utkání Prostějov, vedoucí Pardubice se snažily potvrdit formu ve Varnsdorfu a do Hradce Králové zavítal Vyšehrad.

Vítkovice si doma proti Baníku Sokolov zastřílely, v poločase vedly už 2:0 a skóre po devadesáti minutách činilo vysoko 4:0. Dvě branky vstřelil Buchvaldek, jednou se trefil Stříž a čtvrtou branku si do vlastní sítě srazil sokolovský Stropek. Vítkovice však na svého pátečního soupeře po zápase mají pouze jednobodový náskok a oba týmy pokračují ve hře o záchranu ve FNL.

Jihlava vstřelila gól před a po poločasové přestávce, Zbrojovka však ve druhé půli zabrala a vyrovnala na 2:2. Na body to ale nestačilo, Jihlavu totiž do vedení znovu v 90. minutě poslal Smejkal a na jeho trefu už Brno zareagovat nedokázalo. To je v tabulce šesté a má na svém kontě pouze třináct bodů, Jihlava se posunula na druhé místo a na první Pardubice ztrácí jeden bod, ty ale mají jeden zápas k dobru.

Pražská Dukla potvrdila formu a doma proti Ústí nad Labem zvítězila 3:2. Hattrickem se blýskl útočník Dukly Vojtěch Hadaščok, vítězný gól padl navíc až ke konci utkání. Za hosty skórovali Bassey a Matějka, jejich trefy ale na body na Julisce nestačily.

Chrudim šla do vedení proti Vlašimi už v 6. minutě a dlouho to vypadalo, že by svého soupeře mohla porazit, Vlašim ovšem v 68. minutě srovnala a díky bodu z Chrudimi se vzdálila sestupovým příčkám.

Třinec po výhře na Vyšehradě vyhrál proti pražskému týmu i tento týden, tentokrát doma hostil Viktorii Žižkov. Rozhodla především povedená první půle, kterou Třinec vyhrál 2:0, celkové skóre činilo 4:2.

Brněnská Líšeň si konečně připsala první domácí výhru v sezóně. Dvěma brankami proti Prostějovu se blýskl Gabonec Retena, jeden gól vstřelil Marek Vintr. Nováček FNL se tak dotáhl na městského rivala ze Zbrojovky a má na svém kontě třináct bodů, o skóre je dokonce lepší než Zbrojovka.

Pardubice zůstávají i nadále lídrem druhé nejvyšší soutěže, ve Varnsdorfu vyhrály 2:1 a letos jsou po devíti zápasech neporažené a soutěž vedou o čtyři body před Jihlavou. O osudu rozhodl Jeřábek, jenž zaznamenal obě trefy, druhou z nich z penalty.

Dařilo se i Hradci Králové, dalšímu kandidátovi na postup do první ligy. Ten se posunul na třetí místo zajišťující baráž, má však stejně bodů jako pražská Dukla. Rozhodlo o tom vítězství nad Slavojem Vyšehrad 1:0, jediný gól zápasu vstřelil útočník Šípek.