Brno přivádí velkou posilu, ligu mu chce pomoci vykopat Vaněk

Těsně před nedělním koncem přestupového období hlásí Zbrojovka Brno velkou posilu. Klub přivedl devětadvacetiletého zkušeného záložníka Ondřeje Vaňka, který naposledy působil v ruské Ufě, kde se však v půlce srpna dohodl na předčasném ukončení kontraktu a hledal si nový klub. Vaněk už od srpna trénoval s brněnským "béčkem", když ale přišla konkrétní nabídka smlouvy od A-týmu, neváhal ani minutu.

Brno přivádí velkou posilu, ligu mu chce pomoci vykopat Vaněk

„Udělám vše pro to, abych klubu pomohl tam, kam patří, tedy do první ligy. To je můj hlavní cíl a smysl mého rozhodnutí,“ uvedl Vaněk bezprostředně po podpisu smlouvy pro klubový web Zbrojovky. „Většinu hráčů z kabiny si pamatuju spíše jako protihráče, jen s Pazlim jsem se potkal v mládeži Slavie na intru. Ale v Brně už trénuju tři týdny, z toho poslední týden s áčkem, takže už kluky vesměs znám líp,“ dodal Vaněk.

Vaněk je rodákem z Brna, v útlém fotbalovém věku se však zapojil do mládežnického systému Slavie. Tam však za A-tým nastupoval spíše sporadicky a v roce 2010 zamířil na hostování do - tehdy druholigového - Hlučína. Zásadní pozitivní zlom v jeho kariéře přinesl jeho odchod ze Slavie do Jablonce v lednu 2011. Tam se Vaněk za tři roky vypracoval mezi nejlepší hráče týmu a byl o něj velký zájem mezi nejlepšími týmy ligy. V zimě 2014 však zamířil za přibližně 30 milionů korun do tureckého Kayserisporu.

Tam však vydržel pouze do léta a stěhoval se do Plzně, ze které odešel po dvou letech právě do Ufy. Vaněk dohromady za kariéru odehrál 122 zápasů české nejvyšší soutěže a pyšnit se může také osmi starty za národní tým. Brnu má v boji o postup do Fortuna ligy bezpochyby co nabídnout.