Vzbudil jsem se úplně zlitý v kamionu s tureckým řidičem, vzpomíná Klopp na svůj první velký titul

Trenér Liverpoolu Jürgen Klopp natočil dokument pro společnost Amazon Prime, který bude mít teprve premiéru. Úryvky z dokumentu už jsou však k nalezení na různých internetových portálech. Klopp v nich mimo jiné vzpomíná na oslavy svého prvního bundesligového titulu s Dortmundem v roce 2011. Roli v celých oslavách hrál pochopitelně i alkohol a Klopp se tedy projel i kamionem a poté se vzbudil ve velké výrobní hale.

Vzbudil jsem se úplně zlitý v kamionu s tureckým řidičem, vzpomíná Klopp na svůj první velký titul

„Byl jsem opravdu hodně zlitý, což se z některých rozhovorů dalo poznat. A nepamatuji si moc, co by dávalo nějaký smysl. Jedno si ale pamatuju. Ani nevím, jestli jsem to už někde říkal. Najednou jsem se probudil v náklaďáku v garáži, ale nemám ponětí o tom, co se dělo hodiny předtím. Vzbudil jsem se, vylezl jsem z auta a zjistil, že jsem ve velké tovární hale. Šel jsem pak přes dvůr a viděl siluetu muže,“ začal Klopp vyprávět svůj příběh v dokumentu.

„Tak jsem zapískal, protože umím pískat opravdu hlasitě. Muž zpomalil. Chvíli jsem počkal a uviděl Aki Watzkeho (Hans-Joachim Watzke, CEO Borussie Dortmund). Byli jsme tam jen my dva. Aki zastavil starý mercedes. Byl to nějaký turecký týpek s dodávkou. A Aki říkal: ´Odvez nás k Italovi.´ (italská restaurace Piazza Navona, kde dortmundské oslavy probíhaly). ´Ne, tam vás nevezmu,´odmítal. Aki sáhl do peněženky, vyndal 200 eur a řekl: ´Ale odvezeš.´ když viděl peníze, tak souhlasil,“ dokončil Klopp svůj šílený příběh.

Dortmund přitom Klopp dovedl k bundesligovému titulu i rok poté a další rok do finále Ligy mistrů, kde však Borussia podlehla suverénnímu Bayernu. Na západě Německa vydržel Klopp až do roku 2015, kdy odešel do severoanglického Liverpoolu, který náramně vypracoval. S klubem byl za poslední dvě sezóny dvakrát ve finále Ligy mistrů, přičemž letos ji dokonce vyhrál. Teď se s týmem snaží o největší a doposud nesplněné přání fanoušků, titul z anglické Premier League.