Pukki znovu skóroval, Liverpool roznesl Arsenal

Liverpool zůstává stoprocentní, ve třetím kole i díky dvěma zásahům Mohameda Salaha jednoznačně roznesl Arsenal. Překvapivě selhal Manchester United, první výhru naopak slaví Chelsea a Aston Villa.

První výhru po návratu mezi elitu slaví Aston Villa. Poprvé v Anglii se trefil brazilský útočník Wesley, pojistku přidal Nizozemec Anwar El Ghazi, jenž pro změnu skóroval poprvé v Premier League.

Pod Frankem Lampardem slaví první vítězství i Chelsea. Hrdinou utkání v Norwichi se stal mnohými zatracovaný Tammy Abraham, který se prosadil hned dvakrát. Opět skóroval Teemu Pukki a v nové sezóně nastřílel už pět branek.

Senzačně padl Manchester United, doma nestačil na Crystal Palace. Po trefě Ayewa vedli hosté téměř hodinu hry, těsně před koncem ale svou druhou brankou v sezóně srovnal James. Závěr nicméně ovládli hosté, ve třetí minutě nastavení rozhodl svým pokusem Patrick van Aanholt.

První góly v Anglii má za sebou taktéž Sebastien Haller. Díky jeho dvěma slepeným trefám vyhráli Kladiváři ve Watfordu 1:3. Stejným výsledkem uspěl ve šlágru kola i Liverpool nad Arsenalem.

Obrovskou převahu zužitkovali domácí až těsně před přestávkou, po rohovém kopu hlavičkou rozvlnil síť Joel Matip. Dvakrát se poté trefil Mohamed Salah. Ve 49. minutě potrestal faul Luize na svou osobu proměněnou penaltou, o deset minut později plách Luizovi podruhé a poté parádně zavěsil k pravé tyči.

Čestného úspěchu se dočkal i Arsenal, pět minut před koncem skóroval Lucas Torreira. Tři body jsou nicméně zaslouženě do Liverpoolu, který tak stále neztratil jediný bod.

Výsledky 3. kola anglické Premier League:

Aston Villa - Everton 2:0 (21. Wesley, 90+5. El Ghazi)
Norwich - Chelsea 2:3 (6. Cantwell, 30. Pukki - 3. a 68. Abraham, 17. Mount)
Brighton - Southampton 0:2 (55. Djenepo, 90+2. Redmond)
Manchester United - Crystal Palace 1:2 (89. James - 32. Ayew, 90+3. Van Aanholt)
Sheffield United - Leicester 1:2 (62. McBurnie - 38. Vardy, 70. Barnes)
Watford - West Ham 1:3 (17. Gray - 2. Noble z penalty, 64. a 73. Haller)
Liverpool - Arsenal 3:1 (41. Matip, 49 a 59. Salah - 85. Torreira)