Trpišovský: Nepamatuji si, kdy naposled jsme podali takhle špatný výkon

Poněkud kuriózní situace byla k vidění v zápase mezi domácí Opavou a hostující Slavií. Pražský celek v něm měl prakticky celý zápas přesilovku, přesto si z utkání odvezl pouze bod.

Pomineme-li ofenzivní snahu tvořenou dvěma šancemi, pak Opava z toho morálního hlediska nevstoupila do zápasu vůbec dobře. Hned v třinácté minutě uviděl Svozil červený karetní trest za podražení, což mělo samo o sobě hrát do noty hostům. Sešívaní i díky tomu ovládli celé utkání statisticky, ovšem gólově se dokázali prosadit jenom jednou. Stalo se tak v 24. minutě po trefě Olayinky.

„Celkově byl zápas hodně ovlivněný naším nekvalitním výkonem a tím vyloučením. Opava do utkání vstoupila dobře, měla dvě šance a pak přišla ta červená karta, což určilo ráz zápasu, domácí se více stáhli do bloku. My jsme dobývali, podařilo se nám vstřelit první gól, bohužel jsme ale poté nedali ten druhý, rozdílový. Když se vám něco takového nepovede, může přijít to, co se tentokrát v poslední minutě stalo nám. Já musím říci, že si Opava vyrovnání zasloužila. Za ten výkon, který v panujícím počasí v deseti lidech předvedla, si zaslouží absolutorium. Nejen za bojovnost, ale i za to, že zápas nevzdala ani ve chvílích, kdy jsme byli na balonu a měli velké držení míče. My si zase zasloužíme trest za to, co jsme předvedli," hodnotil skrze oficiální klubové stránky průběh utkání trenér Trpišovský.

I navzdory nepřízni osudu tento výsledek nikterak nezahýbal s postavením v tabulce, v níž Slavia i nadále vede ligu. Co však se sebevědomím hráčů zahýbat mohlo, to byl čtvrteční los Ligy mistrů, která úřadujícímu českému mistrovi Fortuna ligy do skupiny přiřadila Barcelonu, Borussii Dortmund a Inter Milán. Tedy velmi nebezpečná mužstva ze tří špičkových fotbalových soutěží.

„Dělali jsme vše pro to, aby los náš výkon nijak neovlivnil. Realita v Opavě byla ale jiná, já si nepamatuji, kdy jsme naposled podali takhle špatný výkon. Kdyby to skončilo vítězstvím 1:0, budu mluvit stejně, nebylo to od nás kvalitní ani individuálně, ani týmově. Musím říct, že v tomhle zápase nebyl na hřišti jediný hráč, který by se dotkl svého maxima, nebo podal nějaký nadstandardní výkon. Řekl bych, že Opava do zápasu od začátku dobře vstoupila, Zavadil vytvořil dobrou šanci ze standardky a byly tam dvě nebezpečné situace. My jsme poté měli mraky šancí, něco nám pochytal Šrom, ale z těch pozic, které jsme měli, jsme nezakončovali přesně a udrželi jsme soupeře ve hře. Výkon nebyl dobrý běžecky, fotbalově ani mentálně. Kazili jsme věci, které normálně nekazíme. Los by to ovlivnit neměl, zdůrazňovali jsme si, že to je poslední zápas před repre pauzou a musíme navázat na to, co jsme dokázali. Řekl bych ale, že jsme se do utkání ani nedostali a nehráli jsme naši hru, na kterou jsme zvyklí,” dodával webem slavia.cz citovaný Jindřich Trpišovský.