Mustafi odchází z Arsenalu, Emery potřebuje udělat místo pro Luize

Sedmadvacetiletý obránce Shkodran Mustafi opustí s největší pravděpodobností po třech letech londýnský Arsenal. Mustafi je podle italského deníku Gazzetta dello Sport na odchodu do AS Řím. Odchod má být zajištěn prostřednictvím hostování s volitelnou opcí ve výši 25 milionů eur. 

Mustafi odchází z Arsenalu, Emery potřebuje udělat místo pro Luize

Hlavním důvodem odchodu stopera Mustafi z Arsenalu je podle zákulisních informací fakt, že hlavní trenér Gunners Unai Emery chce v obraně udělat místo pro novou defenzivní jedničku Davida Luize, který přišel za 10 milionů eur z konkurenční Chelsea. Mustafi byl přitom v posledních letech jedním z nejobsazovanějších hráčů Arsenalu a Emery ho ještě na jaře vychvaloval.

Německý obránce s albánskými kořeny Mustafi se poprvé podíval do světa dospělého fotbalu v Evertonu. Odtamtud putoval v roce 2012 do Sampdorie Janov, tam však moc dlouho nevydržel. V roce 2014 totiž odešel do Valencie a po dvou letech se znovu stěhoval, tentokrát za 40 milionů eur právě do Arsenalu. Pokud Mustafi skutečně odejde do Říma, v žádném klubu doposud nevydržel déle než tři roky.

Jak bylo zmíněno výše, Mustafi má albánské kořeny, rozhodl se však reprezentovat rodné Německo. V dresu národního týmu si Mustafi připsal od roku 2014 celkem 20 startů, ve kterých se dvakrát gólově prosadil.